Zápas začal tlakem domácího týmu. Odměna přišla už ve třetí minutě. Po přihrávce z rohu napálil míč na bránu Matejov. Trefil přesně svého spoluhráče Doubravského, který balon usměrnil do sítě - 1:0. První hostující šance přišla v sedmé minutě. Herko si ale se střelou soupeře z pravé strany dokázal poradit. Domácí hráči i nadále svírali svého soupeře, ale další branku Helas nepřidal. V deváté minutě k tomu nebylo daleko. David Cupák sice ve skvělé pozici na míč nedosáhl, vrátil ho k němu ovšem Matejov. Domácí kapitán nakonec zakončil patičkou. Trefil ale pouze pravou tyč brány. V 16. minutě mohlo být z jednoho z ojedinělých výpadů hostí vyrovnáno. Jasanský nabíhal zcela sám na slovenského brankáře Herka, ten jej ale dokázal vychytat a udržet tak svůj tým ve vedení, se kterým šli oba týmy nakonec i do kabin.

Druhá polovina utkání začala stejně jako skončila ta první. Helas nadále svého soupeře svíral v tlaku. Hostující brankář Křížek se rozhodně nenudil a několikrát zazvonila branková konstrukce za jeho zády. Ve 24. minutě musel David Cupák při jedné z ojedinělých šancí soupeře zastoupit brankáře. Míč totiž po protiútoku už mířil do brány a brněnský kapitán mu v cestě do sítě zamezil. V 31. minutě došlo ke změně v domácí brance. Milan Herko viděl totiž červenou kartu! Důvodem bylo, že opustil pokutové území a následně na zemi zahrál rukou. Do branky tedy na přesilovku soupeře a zbytek utkání musel Václav Klimek. Při početní výhodě netrefil Petr Benát prázdnou branku a následně na druhé straně se Presl pokusil přelobovat Křížka. Minul ale levou tyč brány. Ve 36. minutě se už měnilo skóre. Po rohovém kopu vystřelil z pravé strany Jiří Mužík, který dokázal dostat míč do sítě - 2:0. V poslední minutě zápasu došlo i na třetí branku Helasu. Filip Havrda dokázal vybojovat míč a postrčit jej na Pavola Matejova. Slovenský futsalista následně střelou přes velkou část hrací plochy trefil odkrytou hostující bránu a svým prvním gólem za Helas tak definitivně rozhodl o vítězství domácích.

PETR BENÁT (hráč, Č. Budějovice): “Odehráli jsme dobré utkání, směrem do defenzivy jsme byli koncentrovaní a zodpovědní a v ofenzivě jsme si vytvořili několik dobrých příležitostí. Bohužel jsme je nedokázali proměnit a domácí po zásluze dovedli zápas do vítězného konce, i když ho rozhodli až dvěma brankami v samotném závěru.”

TOMÁŠ GALIA (trenér, Helas Brno): "Tři body nám dávají klid do měsíční pauzy, kterou budeme chtít dohnat před sezónní přípravu, která nás v úvodních dvou kolech limitovala. Aniž bych chtěl náš dnešní výkon jakkoliv snižovat, tak svoji roli sehrála sestava Budějovic, ve které bylo hodně změn. Náš výkon trochu sráží špatná produktivita, kterou jsme soupeře drželi téměř po celé utkání ve hře o body, o které jsme museli dlouho bojovat."

Statistiky

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152