Soupeř v přípravném období dokázal posílit kádr o navrátilce ze Sparty Vokouna a Gabča a také se jim vrátil Dominik Zdržálek, který strávil poslední půlrok v našem klubu.

Utkání začalo s velkým nasazením z obou stran. Na všech hráčích bylo vidět, že ligový zápas je pro ně mnohem víc než přípravné utkání. V 5. minutě se dostali hosté do vedení. Vokoun vyslal tvrdou střelu, kterou Vogt pouze vyrazil a Dominik Zdržálek míč poté dopravil do sítě - 0:1. Hosté pokračovali ve střelecké produktivitě. V 7. minutě Mělník rozehrál standardní situaci signálem na Vokouna, který tvrdou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. Domácím tento start dost svázal nohy a na hráčích byla vidět nervozita. Přesto se jim v 11. minutě podařilo snížit zásluhou Žampy, který doklepl do brány míč, který po rohu projel celým vápnem mezi brankářem Žežulkou a bránícím hráčem - 1:2. Průběžné vedení o dvě branky vrátil Mělníku Josef Gabčo po individuální akci, kdy si podržel míč na zádech a vyslal střelu přesně k tyči - 1:3.

Do druhého poločasu vstoupili Liberečtí s ještě větší aktivitou, která vedla k další šancím na snížení. Bohužel se celý zápas potýkali se špatnou produktivitou. S tou naopak neměli problém hráči Mělníku. Ti vsadili na hluboký obranný blok a snahu chodit do rychlých protiútoků. Tato taktika se jim vyplatila hned dvakrát. Nejprve se podařilo uniknout obraně domácích Vokounovi a poté Gabčovi - 1:4 a 1:5. Do konce zápasu zbývalo 7 minut a proto se trenér Vrabec rozhodl pro powerplay. Díky velkému tlaku se v závěru podařilo dvakrát snížit brankami Žočka a Vobořila, které padly po kombinaci při powerplay - 2:5 a 3:5.

Na další snížení a vyrovnání už nezbyl čas. Liberec doplatil na neproměňování šancí a Mělník si díky svému bojovnému výkonu odváží 3 body.

Hodnocení Karla Vrabce (trenér Liberce): “Utkání se mi hodnotí velmi těžce. Myslím si, že se nám povedl vstup do zápasu. Byla tam chuť a nasazení, ale poté nás srazily dva góly Mělníku. Utkání jsme si prohráli sami a to kvůli neproměňování našich šancí. Místo toho, abychom v poločase vedli, jsme prohrávali a potom už se nám hrálo těžko, když jsme celý druhý poločas museli dotahovat.”

Hodnocení Jakuba Němce (trenér SK Olympik Mělník): “První kola jsou pro všechny týmy trošku nevyzpytatelné, protože neví co od sebe mohou očekávat. Nám se však podařilo Liberec v prvním poločase zaskočit nasazením, krásnými kombinacemi a brankami a výbornou obranou. Proto jsme poločas zaslouženě o 2 branky vedli. Když se nám ve druhé půi podařilo proměnit dva z brejků a odskočit na 5:1, tak jsme začali být strašně pasivní. Zkušený tým by takový zápas měl už mít pod kontrolou a dohrát to s balonem. My jsme si ale asi začali myslet, že je hotovo a Liberci se podařilo nás hlavně v jeho powerplay dostat pod velký tlak, ze kterého vyústily 2 obdržené góly v naší síti. Na konci jsme ještě měli štěstí, že jsme branek neobdrželi ještě více, protože takový zápas ztratit by bylo trestuhodné. Celkově však musíme být spokojeni s důležitým vítěztvím na úvod soutěže, zejména z tak těžkého soupeře jako je Liberec. Myslím, že mnoho týmu odtud body vozit nebude.”

Statistiky

Profil haly

Dukla Liberec

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kapacita 1200
Vstupenky 50 Kč
Sleva pro FUTič ženy a děti do 15ti let 25 Kč, ZTP a důchodci ZDARMA