Démoni vstoupili do zápasu s taktikou zabezpečené obrany a rychlých protiútoků, Sparta naopak vsázela na držení míče a postupný útok. Obranná strategie Démonům vycházela do třetí minuty, kdy k zakončení z poloviny hřiště dostal Carlinhos a Sparta vedla 0:1. Poté se Sparta dlouho nemohla prosadit, kdy několik dobrých zákroků předvedl Lecjaks. Prosadit se povedlo až v desáté minutě elegantním přehozením z velkého úhlu Brahimimu – 0:2. Poté už do konce poločasu žádná branka nepadla, když už oba týmy nějaké, tak se předvedli oba brankáři, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta nejlépe jak mohla a už patnáct vteřin po začátku se dostala zásluhou Gualdy, který se po uvolnění prosadil ze strany na vzdálenější tyč Lecjaksovi branky – 0:3. Další branku přidal po rychlém protiútoku Křivánek a Sparta vedla už 0:4. Poté se Démoni nadechli, když se v jednatřicáté minutě, po volném přímém kopu Havrdy prosadil Bialek – 1:4. Všechny naděje démonů utnul o tři minuty později Fejzullahi, který uklidil přihrávku do prázdné branky – 1:5. Poslední branku vstřelil čtyři minuty před koncem po individuální akci Angellot, který si dokázal naznačením zbavit brankáře a poté o Havrdu uklidil míč do branky – 1:6. A tímto výsledkem i utkání skončilo.

Utkání lze i přes nepříznivý výsledek hodnotit vcelku kladně. Přestože Sparta vstřelila šest branek, se dokázali Démoni prezentovat kompaktní obranu a nenabízeli Spartě tolik příležitostí, kolik by si přála. Dobrým výkonem se předvedla nová posila Lukáš Lecjaks. V útoku si Démoni vytvořili několik příležitostí, ale neměli potřebné štěstí nebo se předvedl Andrej Mykytjuk v brance Sparty.

Ohlas trenéra Démonů Karla Kruliše: „Věděli jsme, že Sparta přijela se silným kádrem a do toho zápasu jsme vstupovali s tím, že nemáme co ztratit a budeme trpělivě bránit a nějakým způsobem zkusíme Spartu potrápit. Myslím si, že první poločas jsme plnili všechno, co jsme měli. V druhém poločase nás ovlivnilo, když jsme dostali v desáté nebo patnácté vteřině gól na 3:0, což nás srazilo zase dolů, a my jsme se snažili tlačit víc dopředu a z toho pramenily chyby, ze kterých jsme dostali góly.“

Ohlas Andreje Mykytjuka hráče Sparty: „Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou, dělali jsme to, co jsme si řekli, kontrolovali jsme hru, a nakonec i poklidně vyhráli, i když po vstřeleném gólu to bylo na obě strany. Myslím si, že možná zbytečně jsme hru otevřeli, ale celkově to dopadlo výborně.“

Statistiky

Profil haly

MSH Č. Lípa

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kapacita 400
Vstupenky 20 Kč dospělí
Sleva pro FUTič Mládež do 10 let zdarma