Od samotného úvodu se hrálo ve velkém nasazení a tempu, divákům v hale i u i-vysílání České televize se musel zápas líbit. Teplice přijely do Prahy s novým trenérem a výrazně proměněným kádrem, slávisté na to odpověděli hrou, kterou předváděli v minulém play-off. V páté minutě si zkušený Sláma navedl míč z levého křídla a pohotovou ránou otevřel skóre. Tři minuty na to trefil Radim Záruba břevno a o chvíli později stejnou část branky nastřelil i David Jošt. V šestnácté minutě vyrovnal Senra, který doklepával míč za Karpiakova záda z bezprostřední blízkosti po kombinační akci Svarogu.

Také v druhém poločase se hrál rychlý a dramatický futsal ve vysokém tempu, ani jeden tým ale vítězství na svoji stranu nestrhl. Slávisté měli několik příležitostí po standardních situacích, v několika dobrých situacích neúspěšně zakončovali Jošt i Záruba. Oba týmy si tak nakonec připsaly do tabulky po jednom bodu.

Komentáře po utkání:

Zdeněk Sláma (Slavia): "Zápas měl obrovskou kvalitu, čekal jsem v prvním kole taktičtější zápas alespoň ze začátku, ale byla to jízda hned od začátku a vysoké tempo vydrželo až do konce. Diváky to muselo opravdu bavit. Moje branka? Zkusil jsem to tou svojí akcí do obrany a vyšlo to, nějak jsem tam prošel... Podruhé se mi to už nepodařilo. Šancí bylo dost, je to možná trochu nerozehraností, že nepadlo víc branek. Po přestávce jsme měli i převahu, sehrání z minulého roku pokračuje, na hřišti se narozdíl od začátku lońské sezony nehledáme a víme o sobě, ukázalo se, že fyzicky jsme připravení dobře."

David Frič (Slavia): "Z mého pohledu jsem byl překvapený tím, jak kvalitní zápas se odehrál hned v prvním kole, doufám, že takových bude jenom víc. Pokud se podíváme na některé fáze zápasu, tak je remíza spravedlivá, v prvních deseti minutách jsme byli lepší, vstřelili jsme gól, pak nás soupeř zatlačil, měli víc šancí a mohli jsme o přestávce i prohrávát, na druhou stranu v druhé půli jsme měli příležitostí víc my, takže to hodnotím jako spravedlivý výsledek."

Michal Hůla (brankář, Svarog FC Teplice): „Zasloužená remíza. Myslím si, že k vítězství nám něco chybělo. Slavia byla chvilkama i lepším týmem. Druhý poločas jsme spíše jen bránili. Na první kolo to byl zápas s obrovskou kvalitou. Máme úplně nový tým. Vezeme domů dobrý bod.“

Statistiky

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579