Úvod zápasu se nesl v duchu oťukávané a hledání tempa zápasu. Tak to pokračovalo až do 11. minutě, kdy otevřel skóre svými sedacími partiemi Gabriel Rick. Pro jeho smůlu však nešťastně zamířil do branky Ondřeje Vahaly a Helas se v Plzni ujal vedení. Vedení Brňanům vydrželo jen čtyři minuty. Po nacvičené rozehrávce rohu zužitkoval přihrávku Petra Kozára razantní střelou Martin Zdráhal. Zanedlouho už Plzeň vedla. Ondřej Vahala pomohl na půlce s rozehrávkou, Tomáš Vnuk posunul do strany na Michala Holého, který našel místo mezi nohama hostujícího brnakáře. Do šaten si tak Plzeňáci odnesli jednobrankové vedení.

Druhý poločas nabídl o něco pohlednější podívanou. Klíčový moment se udál ve 30. minutě. Tomáš Buchta se uvolnil podél pravé lajny a před brankou našel volného Petra Kozára, který neomylně zavěsil pod břevno. Čtvrtý hřebík zatloukl už za minutu Martin Zdráhal, který zakončil předchozí kombinaci Petra Kozára a Tomáše Buchty. Ve 35. minutě viděli diváci akci večera. Peter Kozár rozehrál aut na hranici brankoviště, kde podrážkou za sebe posunul míč Gabriel Rick a úplně volný Martin Zdráhal nekompromistě vymetl šibenici. Vstřelil tak svůj první hattrick v plzeňském dresu. Přesně čtyři minuty před koncem už jen kosmeticky na konečných 6:1 upravil skóre Michal Seidler po akci Lukáše Rešetára.

Interobal tak začal cestu za obhajobou tiulu úspěšně. Proti Helasu Brnu potvrdil roli favorita a před televizním šlágrem se Slavií Praha se dostal do dobrého rozpoložení.

Martin Zdráhal (Plzeň): „Helas byl nepříjemný soupeř. V prvním poločase hrál velmi dobře a nemohli jsme se dlouho prosadit. Bylo důležité, že jsme zápas brzy otočili a mohli jít v lepším rozpoložení do druhého poločasu. Naštěstí jsme potom odskočili a bereme tři body.“

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): „Prvních třicet minut jsme Plzni stačili fyzicky vzdorovat, zavírat nebezpečné prostory a včas dostupovat hráče soupeře. Po dvoubrankovém odskočení jsme již na Plzeň nenašli fyzické síly a morální síly utkání zdramatizovat.“

Statistiky

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827