Slávisté se ujali vedení v 7. minutě, kdy otevřel skóre kapitán Matějka. Jenže Olympik po přestávce dokázal vyrovnat po střele Gabča. Vyrovnané skóre dlouho nevydrželo. Trestný kop slávisty Míči proletěl mělnickou zdí až do branky. Hosté si tak odvezli tři body.

„Konečně jsme se skoro vyvarovali chyb. V první půli jsme jednou propadli v bránění a prohrávali jsme nula-jedna. Pak jsme měli tutovku, když byl hráč sám před brankářem, ale nedal. Hra byla vyrovnaná,“ zhodnotil první dějství trenér Mělníka Pavel Šuba a pokračoval: „Ve druhé půli jsme byli lepší. Tvořili jsme si šance i pološance. Dokonce jsme vyrovnali, ale hned z protiútoku přišel přísný faul, zeď se rozestoupila a soupeř dal druhý gól. Po přestávce nás rozhodčí hodně trestali. V závěru jsme měli při power play tutovku na zadní tyči, ale neproměnili jsme ji. Byla to obrovská smůla.“

Trenér Slavie Jiří Baborák si po zápase pořádně oddychl: „Jednoznačně vydřené vítězství. Taktika byla podřízená tomu, abychom nenechali Mělník tlačit a nenechali střílet jejich nejlepšího střelce Gabča. Střídavě se nám to dařilo i nedařilo. Z jedné standardní situace jsme nakonec dostali branku, kdy si to Gabčo potáhl a krásnou střelou bodlem vyrovnal na jedna-jedna.“ Rozhodnutí však přišlo záhy. „Rozhodující a klíčový moment byl, že jsme vzápětí zvýšili na dva-jedna z trestného kopu. Pak už jsme výsledek ubránili. Oba celky toužily po bodech, nebylo to hezké utkání, ale my jsme byli ti, kteří chtěli o něco víc,“ radoval se trenér hostí.  

SK Olympik Mělník – SK Slavia Praha 1:2 (0:1)

Branky a nahrávky: 31. Gabčo (Dvořák) – 7. Matějka (Bozděch), 32. Míča (M. Hrdina). Rozhodčí: ŽK: Pokorný – Homola. ČK: 25. Homola (SKS).

Mělník: Machulka (Vágner) – Bláha, Šimandl, Gabčo, Pokorný – Brožek, Dvořák, Němec, Banovič, Jungbauer, Malák, Weiner. Trenér Pavel Šuba.

Slavia Praha: Krajč (Kučera) – Brychta, Eisenreich, Vejvoda, Novotný, M. Hrdina, Homola, Míča, A. Hrdina, Matějka, Bozděch. Trenér Jiří Baborák. 

Profil haly

SH Neratovice

Více
Adresa Kpt. Jaroše 233, Neratovice
Kapacita 400 diváků
Vstupenky 40 Kč (pozor - na první utkání sezóny vstup zdarma!)