Zajímavý zápas otevřel skóre v 8. minutě, kdy rychlý brejk zakončil po přihrávce Capety zručský Salgado. Chrudim přišla s odpovědí záhy. Hosté dostali možnost zahrávat trestný kop a po signálu Michala Mareše se po zemi trefil pozdější hrdina večera Lukáš Rešetár. Benago však pokračovalo v pozorné hře a chodilo do nebezpečných brejků. V 15. minutě domácí kopali také standardní situaci. Míč se odrazil od Amraniho a Brahimi pohotově „zavěsil“ – 2:1. Zaskočená Chrudim zkusila power play, ale skóre se do přestávky neměnilo.

Po přestávce se pokračovalo ve stejném tempu. Benago bránilo a ve 24. minutě vyrazilo do dalšího brejku. Capeta krásně uvolnil Ramireze, který si vychutnal brankáře Tona – 3:1. ERA-PACK musel znovu do hry bez brankáře a mačkal Benago jako citrón. Nicméně i domácí nastřelili tyč odkryté brány. Ve 34. minutě už hosté jinak bezchybného brankáře Vahalu překonali. Rešetár snížil po přihrávce Maxe na 2:3 a hned vzápětí se odehrála akce jako přes kopírák – 3:3.

V tu chvíli tahala za delší konec Chrudim a hrála dál power play proti vysílenému Benagu. Jenže čtyři minuty před koncem Ramirez ukořistil míč a poslal ho přes celé hřiště do prázdné brány – 4:3. Když to vypadalo, že domácí vyhrají, šel zručský Salgado sám na Alvarita v chrudimské brance, který v tu chvíli ani nemohl chytat rukama. Zakončil však slabě a hosté podnikli smrtící brejk pět na tři, který zakončil Felipe – 4:4. Chrudimský tlak pokračoval dál a po skvělém pasu Rešetára zakončil Rodrigo dvanáct vteřin před koncem přesně za záda brankáře Vahaly – 4:5.

Daniel chválil: Rešetár podal dobrý výkon

Chrudimský trenér Daniel Ibañes si po utkání pořádně oddychl: „Hráli jsme těžký zápas. Benago má velice dobrý tým. Myslím si, že to ukáže i v pátečním semifinále poháru s Teplicemi. I pro nás je páteční zápas důležitý, protože hrajeme doma. Jsem rád, že jsme získali tři body.“ Chrudim udeřila hlavně při hře bez brankáře. „S power play jsem celkem spokojený, ale je pravda, že jsme ji moc netrénovali. Ve středu a ve čtvrtek se budeme více věnovat hře bez brankáře. Očekávám, že se to zlepší,“ řekl trenér hostí.

Perfektně hrál Lukáš Rešetár, který dal tři branky a na poslední přihrál. „Perfektní by bylo, kdybychom nedostali žádný gól,“ upozornil Ibañes a navázal: „Jsem rád, že se nám dařilo dopředu a Lukáš dal tři branky, ale lepší by bylo vyhrát tři-nula. Dostali jsme čtyři branky, což není dobrá vizitka pro naši defenzívu. V posledních čtyřech soutěžních zápasech jsme inkasovali jen jednou. Dneska už asi měli kluci v hlavě páteční pohárový zápas. Lukáš Rešetár podal velmi dobrý výkon, stejně jako Max. Pochválil bych i Alvarita, který strávil na palubovce hodně času. Pochvalu zaslouží celý tým. Vyhráli jsme.“

Beni Simitči: Zasloužili jsme si výhru

„Takticky jsme splnili vše tak na devadesát procent. Nakonec rozhodla koncentrace. Kdyby za stavu čtyři-tři Salgado stoupl na míč a podržel ho, byl by klid. Vyřešil to špatně. Věděli jsme, že ERA-PACK umí obracet skóre,“ litoval trenér Benaga Beni Simitči. Jeho tým byl blízko historické výhře. „Chápu, že toho hráči měli plné zuby, ale nemohou dostat tři stejné branky z jedné strany. Dvacet minut, když budu počítat i první poločas, jsme power play bránili skvěle. Dokonce jsme se vrátili do vedení na čtyři-tři. Bohužel, prohráli jsme,“ hlesl zručský kouč.

I tak si mohou domácí hráči vzít z porážky určitá pozitiva. „Řekl jsem hráčům, že musí podat maximum. Dneska všichni viděli, že to jde i proti Chrudimi. Nehráli jsme sice krásný futsal, ale museli jsme hrát koncentrovaně takticky po celých čtyřicet minut. Bohužel, poslední minutu jsme už nevydrželi,“ řekl Simitči.

Benago nastoupilo oslabené, citelně chyběl i nemocný Marcel Rodek. „Nerozhodlo to, že jsme hráli bez Rodka, ale bylo znát, že nás bylo málo a hráči cítili únavu. Některým hráčům věřím víc a nechával jsem je i déle na palubovce. Z části beru vinu i na sebe. Za výkon, který jsme dnes podali, jsme si však vítězství zasloužili,“ podotkl Beni Simitči.

18. 12. 2014 - STK SF ČR rozhodla o kontumaci utkání 5. kola CHANCE futsal ligy FC Benago Zruč n.S - FK ERA-PACK Chrudim v neprospěch klubu FC Benago Zruč n.S z důvodu porušení ustanovení RMS o počtu českých hráčů v utkání.

FC Benago Zruč n. S. – FK ERA-PACK Chrudim 4:5 (2:1)

Branky a nahrávky: 8. Salgado (Capeta), 15. Brahimi (Amrani), 24. Ramirez (Capeta), 36. Ramirez – 9. Rešetár (M. Mareš), 34. Rešetár (Max), 35. Rešetár (Max), 40. Felipe (Rodrigo), 40. Rodrigo (Rešetár). Rozhodčí: Blažej – Pivoňka. ŽK: Brahimi, Ramirez – Rodrigo, Koudelka. Diváci: 70.

Benago Zruč: Vahala (Bezstarosti) – A. Simitči, Lištván, Brahimi, Amrani, Ramirez, Salgado, Capeta. Trenér Beni Simitči.

Chrudim: Ton (Žďánský, Olinha) – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, Max, Kilmer, Evandro, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Daniel Ibañes. 

Kde se hrálo

SH Zruč n/S.

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110