David Frič byl donucen v úvodu zápasu udělat změnu v první čtyřce, kde Radima Zárubu nahradil Zdeněk Sita. Záruba nakonec do utkání zasáhl od druhého poločasu. Kaňkou na utkání bylo nezaviněné zranění Slámy. Trenér Frič však přesto střídal devět hráčů v poli.

Hned ve třetí minutě musel brankář Marek Karpiak předvést svou formu, když vychytal šanci Azema Brahimiho. O minutu později už ale proti přesné Křivánkově střele nemohl dělat nic a Sparta šla do vedení. V 11. minutě slovenskému gólmanovi pomohl na brankové čáře odvrátit druhou trefu hostů Daniel.

V šestnácté minutě trefil břevno parádní ránou Igor Leovski, Slavia od této chvíle ale přebrala otěže zápasu do svých rukou a až do konce byla lepším a aktivnějším mužstvem. Jan Homola nedokázal ve složité situaci dostat míč do sítě. Stejně jako ve všech předchozích utkáních série padl gól ve 20. minutě prvního poločasu – Daniel vyzval k průniku Homolu, ten si navedl míč na levou stranu, stáhl si ho na střed a propálil Gerčáka. Poločas tak skončil 1:1.

Ve druhém poločase žádná branka nepadla, přestože šancí bylo dost. Ze Sparty byli blízko gólu Josef Gabčo a Jiří Vokoun, který trefil tyč, ve dvou dobrých pozicích byl také David Jošt. Největší příležitost rozhodnout měl v poslední minutě Radim Záruba, který napálil břevno Gerčákovy branky po centru z levé strany. Utkání tak šlo do prodloužení.

Rozhodující moment přišel ve 44.minutě, kdy si Leovski narazil míč s Danielem, který mu ho poslal zpět přesně na silnější nohu a prvně jmenovaný přesnou ránou zaznamenal čtvrtou branku v této sérii. Slávisté pak ubránili power-play, kdy Karpiak vytasil další super zákrok proti Carlinhosovi. Naopak rozhodnout mohl Záruba, který ale přes celé hřiště poslal míč tak, že se neuvěřitelně odrazil od obou tyčí ven z branky.

O postupujícím do semifinále rozhodne pátý zápas, který se hraje v pátek od 20 hodin v UNYP Areně. Přímý stream bude vysílat LSTV.

Igor Leovski (Slavia):
 "Připravili jsme se na těžký zápas a věřili jsme, že na zápas budeme lépe nachystaní než soupeř a to se také ukázalo. Nastřelili jsme třikrát břevno a přiznám se, že už jsem si říkal, jestli už té smůly nebylo až moc, ale překonali jsme to a na konci jsme byli šťastní my. S Danielem se známe z reprezentace, umí mi ve správný moment přihrát, dostal jsem to přesně na svoji silnou nohu a trefil jsem to tak, že už to brankář nemohl chytit. Věřím, že jsme připravení v pátek vybojovat postup."

Beni Simitči (trenér Sparty): „Měli jsme krásně rozjetý zápas, přesně jak byla dohoda, rychle jsme vedli a měli šanci za šancí. Když jsem jim hlásil, že zbývá půl minuty do konce poločasu, dostaneme gól. Nepochopitelná chyba! Stejně tak, když soupeř dal na 2:1. Šancí jsme měli spoustu, ale bohužel jsme je nevyužili, a to nás stálo postupový bod. Nicméně tito hráči dokázali otočit výsledek 1:4 a věřím, že tito stejní hráči v pátek vybojují postup.“

Statistika

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579