První poločas byl od obou celků spíše opatrnější. Pevné obrany Teplic a Chrudimi nepovolily větší šance. V brance Svarogu se objevil po delší době Jeronimo, který ve svém současném působení u druholigové Krupky nemá vytížení. První dvacetiminutovka však více než práci gólmanů přinesla boj o každý centimetr palubovky. Strany se měnily za stavu 0:0.

Utkání se podobalo tomu v Chrudimi, kdy se rozhodlo až v závěru zápasu. S přibývajícími minutami se začínalo přiostřovat. Chrudim se dostala do souvislejšího tlaku, ale domácí Svarog srdnatě bránil. Ve 28. padla konečně první branka utkání. Postaral se o ní Deco, který mazácky vystihl pohyb hostujícího gólmana a dlouhým lobem přes celé hřiště zakončil. V následujících minutách tahal za kratší konec Svarog, ale své šance neproměnil. Závěr utkání patřil soupeřově hře v power play. I tu ale domácí dobře bránili. Definitivní tečku za zápasem udělal Paulinho, který trefil ve 40. minutě odkrytou branku Chrudimi. 

Tomáš Künzl, asistent trenéra Svarog FC: "Na zápas s Chrudimí byla krátká příprava. Ve středu jsme se dozvěděli, že Alemao a César budou mít delší zranění, než jsme očekávali. U Claudia také nebylo jisté, jestli nastoupí. Během rozcvičky musel kvůli bolestem zad přerušit. Zápas začal z obou stran velmi opatrně. První poločas se hodně podobal zápasu v Chrudimi, my jsme statečně ubránili dost situací a využívali brejky. Do druhého poločasu jsme nevstoupili vůbec dobře. V prvních minutách jsme ve dvou situacích špatně soupeře bránili a získali zbytečné fauly. Chrudim nás zatlačila a měla dokonce tutovou šanci k vedení, ale nevyužila jí. My jsme ale v obraně byli velmi poctiví a dokázali z presingu Chrudimi vycházet a z nich taky zakončit. Pak přišla krásná branka od Deca, kdy ukázal svojí chytrost a skvěle zareagoval na pohyb brankáře z brankoviště. Byla to klíčová situace zápasu, další akce z naší strany mohly navýšit naše skóre. Skvělou akci měl Guti a také Paulinho, který nakonec také skóroval."

Felipe Conde, trenér FK Chrudim: „Neodehráli jsme dobrý zápas a porážka je pro nás naprosto spravedlivá. I když si soupeř v utkání nevytvořil mnoho brankových příležitostí, bránil skvěle a bojoval naplno po celých čtyřicet minut zápasu i s minimálním počtem hráčů. Nezbývá nám nic jiného, než se vrátit domů a trénovat tvrdě, protože nepodáváme vůbec dobré výkony.“

Statistika

Profil haly

SH Teplice

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kapacita 850 diváků (609 sedících)
Vstupenky 50 Kč
Sleva pro FUTič ženy - 20 Kč, děti vstup zdarma