I přes vítězství však po základní části končí na druhé pozici se stejným bodovým ziskem jako Interobal Plzeň, po shodném vzájemném zápase rozhodovalo rozdíl vstřelených a inkasovaných gólů ve skóre, které zařadilo Chrudimské až za Interobal.

Chrudimští futsalisté vstoupili do posledního duelu základní části velmi odhodlaně a již v prvních minutách pořádně zavařili mělnickou defenzívu. Již po šestatřiceti vteřinách poprvé prostřelil brankáře Žežulku Pavel Drozd, který tím otevřel velký gólový kolotoč. O minutu později se hned dvakrát v rozmezí 40 vteřin prosadil Everton. A tím chrudimská aktivita neopadala, právě naopak.

Brazilec Everton dokonal čistý hattrick v deváté minutě, kdy šikovnou střelou umístil balon přesně na vzdálenější tyč – 4:0! Poté se gólové hody na straně Chrudimi na několik minut utišily, do pauzy se však domácí radovali ještě dvakrát. Půltuctový první poločas dokončil po dvou nahrávkách vstřelenou brankou Tomáš Koudelka, deset vteřin před sirénou zakončil bratrskou spolupráci gólem na 6:0 Pavel Drozd.

Po přestávce dal trenér Felipe Conde šanci širšímu kádru, ani tak se ale gólové hody Chrudimi výrazně nesnížily. Premiérovou trefu v nejvyšší soutěži zaznamenal Jakub Malý, který přesnou ranou k tyči zvýšil již na rozdíl sedmi branek. Brazilská čtveřice v kooperaci s Malým udeřila i později, tentokrát míč do sítě dostal Max. Poté si vlastní gól vstřelil hostující Jungbauer, desítku a definitivní podobu výsledku dal Jiří Mužík devět minut před koncem.

Chrudimští s výsledkem osmnácti výher, tří remíz a jedné porážky končí po základní části na druhém místě tabulky, o soupeři pro čtvrtfinále se rozhodne mezi Helasem Brno a Libercem.

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Byl to dobrý zápas, měli jsme především skvělý start. V prvním poločase se nám dařilo držet dobrý level, po něm jsem se rozhodl nechat odpočinout kluky, kteří jedou reprezentovat. Hráči, kteří nastoupili na druhý poločas, udrželi úroveň vysoko a stvrdili kvalitní výsledek. Měli jsme nějaké cíle a byli jsme stoprocentně úspěšní. Podařilo se nám zakončit první část sezony s průměrem méně než jeden inkasovaný gól na zápas a zvládli jsme překonat i stanovený cíl v počtu vstřelených branek. Nejdůležitější věcí je však náš vývoj a věřím, že budeme dobře připraveni pro klíčovou část sezony.“

Statistika

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004