Tango začalo zápas v Chrudimi velice sympaticky a aktivně. Už v 5. minutě poslal tvrdou ránu pod břevno domácího brankáře Žďánského brněnský Záruba. Domácí se nenechali zaskočit a o tři minuty déle vyrovnali: přihrávku Koudelky zužitkoval Slováček – 1:1. Tango mělo vzápětí další velkou šanci, ale Záruba přestřelil. V 10. minutě se znovu radovala Chrudim, když Rešetárův pokus procpal za Kubíčkova záda Max – 2:1. Přestávkové vedení ERA-PACKu 3:1 vystřelil v 16. minutě Alvarito.

Krátce po přestávce domácí udeřili znovu. Slováčkovu ostrou přihrávku tečoval brněnský kapitán Belej tak nešťastně, že míč přeletěl samotného Kubíčka – 4:1. Tango následně vsadilo na power play a bylo úspěšné jen na půl. Nejprve sice Belej snížil na 2:4, ale vzápětí vybojoval míč Max a uklidil míč do prázdné brány na konečných 5:2.

Vlastimil Bartošek: Pro mladé to byla zkušenost

Chrudimský trenér Daniel Ibañes měl po utkání radost: „Jsem spokojený. Vyhráli jsme. Nyní nás čeká týden pauza. Někteří hráči odlétají s reprezentací, ale s ostatními budeme mít dostatek času pracovat. O dnešní výhře podle mého rozhodl fakt, že všichni hráči, kteří za nás nastoupili, hráli dobře. Byli jsme lepší než soupeř.“

Ani Tango podle trenéra Vlastimila Bartoška nepředvedlo špatný výkon: „Nehráli jsme špatně, ale projevila se zkušenost hráčů Chrudimi. My jsme přijeli bez dvou opor Jana Havla a Dima Chadzidise. Náš tým byl hodně mladý, což se projevilo. Ze začátku jsme měli nějaké šance, vedli jsme a mohli jsme také vstřelit branku na dva jedna, což se nestalo. Chrudim nás potrestala. Dostali jsme branky, které bychom normálně dostávat neměli. Pro mladé kluky to však byla dobrá zkušenost. Musíme pracovat dál. Chceme se zlepšovat a jednou Chrudim porazit.“

FK ERA-PACK Chrudim – FC Tango Brno 5:2 (3:1)

Branky a nahrávky: 8. Slováček (Koudelka), 10. Max (Rešetár), 16. Alvarito (Felipe), 23. Slováček (M. Mareš), 33. Max – 5. Záruba (Šidla), 30. Belej (M. Mareš). Rozhodčí: Kaštánek – Matyš. Bez karet. Diváci: 275.

Chrudim: Žďánský (Ton) – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, Max, Kilmer, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Daniel Ibañes.

Tango Brno: Kubíček (Bočánek) – Vlček, Svoboda, Mareš, Brůna, Buršík, Šidla, Belej, Záruba, Cenek, Tachtadžis, Chlad. Trenér Vlastimil Bartošek. 

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004