Očekávání se potvrdila v první půli. Svarogu se nedařilo v zakončení a hosté trestali. V 15. minutě dostal Slavii do vedení Homola. Teplice se konečně prosadily až v závěru poločasu, kdy mazácky zakončil Rodrigo Taverna a bylo srovnáno. První půle tedy skončila nerozhodně 1:1.

Druhé dějství začalo velmi slibně právě pro domácí. Ve 21. minutě zahrál rukou Homola a pískal se pokutový kop. Ten proměnil teplický Joao Salla, který poslal domácí do vedení. O několik vteřin později se Slavia znovu provinila nedovoleným zákrokem a následovala standardní situace, kterou s grácií proměnil Deco, 3:1. Slavii se podařilo snížit na rozdíl jediné branky ve 32. minutě a atmosféra zhoustla. Hosté si v následujících minutách vypracovali několik slibných příležitostí ke srovnání, ale všechny útoky odrazil skvělý brankář Michal Hůla. Velký krok k vítězství domácích udělal ve 37. minutě Rodrigo Taverna, který se prosadil podruhé v zápase a vrátil Svarogu dvougólový náskok. V závěru udělal definitivní tečku za zápasem Alemao, který vstřelil pátý gól Teplic.

Tomáš Künzl, asistent trenéra Svarog FC: "Skvělá dvouminutovka od kluků během začátku druhého poločasu. Strašně nám pomohlo to, že Slavia byla na půl ještě v kabině a Adriano s ostatními vlétli hned od začátku na soupeře. Gól Deca z přímáku dostal Slavii na chvilku do kolen, a to nám hodně pomohlo k vítězství."

Jiří Baran, hráč Svarog FC: „Včera jsme zvládli opravdu důležité utkání. První poločas byl vyrovnaný, po několika šancích na obou stranách. Rozhodl začátek druhé půle, kde jsme dali dva rychlé góly a myslím, že jsme Slavii trochu opařili. Do konce už jsme si to pohlídali. Děkuji celému týmu za skvělý výkon.“

David Frič, trenér SK Slavia Praha: "Celkově je to trochu zklamání, vzhledem k výkonu obou mužstev jsme tady měli sahat minimálně po bodu. Ale doplatili jsme na nezkušenost, na to, že jsme dostali v začátku druhé půle extrémně laciné góly. První hodně smolný z odraženého balonu, taková penalta nepenalta, škoda pro nás, dostali jsme na 1:2, vzápětí jsme udělali hrubou chybu, ze které vznikl trestňák. Kvůli našemu špatnému postavení přišla další laciná branka. Pak jsme to honili, stáhli jsme to na 2:3, ale stálo nás to extrémně moc sil, soupeř byl silný balonu, museli jsme ho nahánět a ke konci mi přišlo, že nám vynaložené síly chyběly."

Statistika

Profil haly

SH Teplice

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kapacita 850 diváků (609 sedících)
Vstupenky 50 Kč
Sleva pro FUTič ženy - 20 Kč, děti vstup zdarma