Slávisté se museli obejít bez Záruby, Leovského a Daniela, poprvé do sestavy naskočila nová posila z Rapidu Ústí Dominik Ostrák. Jak sešívaní očekávali, tak jejich úkolem bylo dobývat dobře postavený obranný blok Démonů. Střelecky se jim v prvním poločase nedařilo, několikrát nastřelili brankovou konstrukci, naopak domácí se z první velké šance prosadili, když si slávistická obrana nepohlídala Zapletalovu dorážku po skvělém zákroku Karpiaka – 0:1.

Druhá branka padla bezprostředně po přímém kopu, který rozehrávali slávisté, Fichtnerovi se odkopem podařilo překonat přes celé hřiště Karpiaka – 0:2. Svěřencům trenéra Filingera se podařilo do přestávky snížit, když krásnou křížnou střelou napálil míč pod břevno Sláma – 1:2.
Po změně stran začali slávisté mnohem aktivněji, Sita napálil utaženou ránou tyč, přišla ale Karpiakova chyba v rozehrávce, po které Hrubý zvýšil na 3:1 pro Lípu. Odpověď se dostavila hned po rozehrání - po Sitově nahrávce snížil Jošt na 2:3.

Obrat dokonala slovenská enkláva ve slávistických řadách. Po faulu na Ostráka rozhodčí nařídili penaltu, odpovědnost na sebe vzal Ševčík a nedal Kirovovi přesnou ránou k tyči žádnou šanci – 3:3.

Ve 36. minutě byla k vidění nejhezčí akce zápasu. Ševčík si parádně technicky ála Ricardinho přehodil obránce, našel na zadní tyči Ostráka a jeho ránu si srazil Havrda do vlastní branky – 4:3 pro Slavii!

Futsalové drama ale ještě nebylo u konce, oba týmy byly na pěti faulech a Homola zbytečně po zisku míče přidal neobratným soubojem šestý slávistický přestupek a domácí měli k dispozici svoji silnou zbraň – penaltu z 10m. Tu však Havrdovi chytil ramenem Karpiak! Slovenský gólman v poslední minutě přidal parádní kousek, když vychytal na brankové čáře obrovskou šanci domácích ve chvíli, kdy už mířil Fichtner do zcela odkryté branky. Neskutečný zákrok!

Marek Karpiak: "Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, prohrávali jsme o dvě branky, po přestávce jsme chtěli soupeře napadat a dát rychle gól. Přišla pak moje špatná nahrávka, po které jsme inkasovali, musím se za to klukům omluvit. Jsem rád, že jsme zabojovali jako tým a urvali vítězství na svoji stranu. Můj zákrok v poslední minutě? Už jsem se tam jenom hodil jako ryba na suchu a trefilo mne to, snad jsem tím svoji chybu odčinil."

Dominik Ostrák: "Vyhráli jsme, máme tři body, ze kterých máme o to větší radost, protože se zápas pro nás nevyvíjel dobře, ale zabojovali jsme a s trochou štěstí to tam padlo. O tom, že Matuš umí takové akce jsem věděl, trénovali jsme si to v Žilině, jemu to šlo trochu lépe. Jsem rád, že jsem byl na zadní tyči a pomohl akci zakončit."

Statistika

Profil haly

MSH Č. Lípa

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kapacita 400
Vstupenky 20 Kč dospělí
Sleva pro FUTič Mládež do 10 let zdarma