Úvod zápasu patřil především faulům, které se rychle množily na obou stranách. Skóre utkání otevřel po pěkné akci César. Domácí si poté otevřeli střelnici a Rapid zasypali několika úspěšnými střelami. Césara gólově následovali Deco a Guti. Po rychlé úvodní sprše sáhl Rapid v 8. minutě ke hře v power play. To však vedlo pouze k dalšímu nárustu branek na straně Teplic. První poločas ovládl domácí celek poměrem 6:0.

Ve druhé půli se jako první prosadil Deco, který zvýšil na rozdíl sedmi branek. Hosté vycítili šanci po mnoha faulech domácího týmu. Nabídnutými desetimetrovými kopy Rapid nepohrdl a i díky nim dokázal snížit na 7:4. Podobná stíhací jízda jako v posledním střetnutí se však nekonala. I Svarog využil (do třetice) možnost „desítky“ a uzavřel skóre na číslech 8:4.

Michal Hůla, brankář Svarog FC: "Dnešní derby s Rapidem jsme zvládli hlavně díky skvělé první půli. Ve druhém poločase jsme bohužel opět polevili a dostali zbytečné góly. Do dalších zápasů se tomu musíme vyvarovat, jelikož v zápasech s konkurenty ve hře o nejvyšší příčky by nás to mohlo mrzet."

Matěj Čapek, předseda FC Rapid UL: "Teplice potvrdily v derby roli favorita a připsaly si zaslouženou výhru, ke které jim gratuluji. Z naší strany se nejednalo o dobrý výkon, i když se nám podařilo ve druhém poločasu výsledek zkorigovat. Z naší strany chybělo větší nasazení a koncentrace. Pochvalu si za svůj výkon zaslouží čtveřice juniorů, která se dostala v průběhu utkání na hřiště."

Statistika

Profil haly

SH Teplice

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kapacita 850 diváků (609 sedících)
Vstupenky 50 Kč
Sleva pro FUTič ženy - 20 Kč, děti vstup zdarma