O druhém únorovém víkendu se tak mohou těšit z momentálního posunu do čela průběžné tabulky 1. FUTSAL ligy, druhý Interobal ztrácí tři body, ale má o jedno utkání odehráno méně.

Stejně jako o dva dny dříve proti Helasu byl i nyní nástup Chrudimi do zápasu ukázkový. Na konci druhé minuty předvedli domácí rychlou kombinaci, v jejímž závěru našel Matěj Slováček nabíhajícího Yuriho a ten poprvé v zápase prostřelil brankáře Kirova. O pět minut později bylo v Chrudimi ještě veseleji. Tentokrát byla defenzíva Démonů vykombinována do posledního detailu a pro Maxe již nebyl žádný problém do odkryté klece zvýšit na 2:0!

Domácí futsalisté měli i nadále silnou herní převahu, řada brankových příležitostí ale končila buď u Kirova nebo nepřesným zakončením. Střelecký účet prvního poločasu ukončil Matěj Slováček. Chrudimský kapitán pohotově zakončil svoji první střelu a z dorážky zvýšil mezi oběma mužstvy na rozdíl tří branek.

Po přestávce byl k vidění totožný futsal, domácí měli jasnou herní převahu, soupeř se dostal jen do ojedinělých brankových příležitostí. Na opačné straně už padla jen jediná branka, svoji střeleckou formu z posledních dnů prokázal Roman Mareš, který osm minut před závěrečnou sirénou upravil na konečných 4:0! Chrudim pošesté v letošní sezoně udržela čisté konto a dobře se naladila před pátečním odjezdem do portugalského Lisabonu.

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Se zápasem jsme si poradili dobře. Od začátku jsme kontrolovali tempo hry, což bylo ve čtvrtém zápase za týden nesmírně důležité. Odehráli jsme bezpečný duel, vytvořili si řadu šancí a naší brankáři nebyli příliš vytížení. Byl to šestý zápas bez inkasovaného gólu v letošní sezoně. Bylo však vidět, že tento zápas pro ně nebyl primárním cílem, všichni už myslí na Ligu mistrů a věříme, že budeme naší ligu reprezentovat tím nejlepším možným způsobem.“

Karel Kruliš (trenér Démoni Česká Lípa): „Zápas, o kterém jsme věděli, že bude spíše o běhání bez balonu, se potvrdil, i když soupeř který má za osm dní čtyři zápasy, má široký kádr a trénuje každý den, tak je jasné, že bude tlačit. I tak si troufnu říct, že jsme předvedli dobrý zápas do obrany a soupeř s tím měl potíže se do nás dostat. Nastoupili s tím nejlepším, co mají a chtěly zápas rozhodnout hned na začátku, ale myslím, že jsme sekundovali dobře a ponaučili se z chyb, které děláme. Soupeři gratuluji a přeji hodně štěstí v Portugalsku.“

Statistika

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma