První poločas se odehrával v taktickém duchu. Ani jeden z týmu nechtěl udělat výraznější chybu, a proto se příliš příležitostí neobjevilo. Přesto si o něco aktivnější Chrudim dokázala dvě slibné vytvořit, jenže ty svými zákroky zneškodnil skvělý Ondřej Vahala. Vášně vzbudila v polovině prvního poločasu situace okolo faulů. Tomáš Vnuk byl faulován a byla Plzni poskytnuta výhoda. O několik vteřin později byl faulován znovu, avšak výhoda byla poskytnuta Chrudimi, která šla do protiútoku. Ten zastavil sám Tomáš Vnuk zákrokem, za který mu byla udělena 4. žlutá karta v sezoně, která mu vystaví stopku v zítřejším utkání v České Lípě. Nakonec byly Plzni připsány dva fauly, které přiblížily Plzeň k nashromáždění pěti faulů už ve 14. minutě. Domácí si však ve zbytku poločasu dali pozor a dlouhou penaltu Chrudimi nedopřáli. Do konce první půle branka nepadla a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas byl, co se týče hry, úplný opak. Taktickou bitvu rozvázala 56. vteřina druhého dějství. Gólman Chrudimi Rennan sestřelil Dušana Künstnera a od sudího uviděl rovnou červenou kartu. V následující přesilovce poslal Interobal do vedení Peter Kozár, který dorazil střelu Michala Holého. Vedení vydrželo domácím necelé čtyři minuty. Na 1:1 vyrovnal brazilec Max. Za další čtyři minuty už Chrudim vedla. Na lob z rohu si naběhl Éverton a z voleje prostřelil Ondřeje Vahalu. Ve 32. minutě bylo skóre znovu nerozhodné. Prostor v obraně soupeře využil Michal Seidler a razantním bodlem rozvlnil síť. Domácí mohli jít o chvíli později i do vedení, v obrovské šanci ale nezamířil přesně kapitán Lukáš Rešetár. A tak se znovu ukázalo nepsané pravidlo „nedáš - dostaneš“. Ve 36. minutě zahrával Michal Seidler přímý kop na polovině Chrudimi. Jeho střelu zblokovala hradba těl před brankou hostů a z protiútoku se prosadil Pavel Drozd. Jenže Plzeň dokázala rychle zareagovat. V čase 36:22 srovnal na konečných 3:3 i s pomocí břevna tvrdou ranou Michal Holý, kterém proti noze nabil z autu Michal Seidler. „Určitě jsem se před zápasem necítil na to, že bych mohl být u všech našich gólů. Dneska jsem chtěl hlavně hrát dozadu bez chyby, protože Chrudim je špičkový tým. To, že mám z tohohle zápasu nějaké body, to je jenom plus,“ okomentoval svůj zápasový počin Michal Holý, který si připsal gól a dvě asistence. Závěr zápasu už přinesl jen další emoce, když hostující Jaroslav Kubát ostře fauloval pronikajícího Tomáše Vnuka, který ze hřiště odkulhal a již se na něj nevrátil. Branku už však nikdo nevstřelil a dva favorité soutěže si body v prvním vzájemném souboji sezony rozdělily.

Michal Holý (hráč Plzně): „Z téhle remízy mám takový neutrální pocit. Určitě jsme dnes chtěli i vyhrát, hráli jsme doma a zápas se pro nás vyvíjel dobře, jelikož jsme vedli 1:0. Nakonec Chrudim zápas otočila, takže pro nás asi bod dobrý si myslím.“

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „I když jsme proti Plzni předvedli výkon pod naší běžnou úrovní, řada věcí byla pozitivních. Zejména to, jak jsme se dokázali vzpamatovat z vyloučení brankáře a výkon gólmana Daniela Javorskiho, který šel do branky v kritickém okamžiku a zbytek duel zvládl velmi dobře. Neměli jsme dobrý den, i přesto jsme si ale vytvořili řadu brankových příležitostí. Nakonec to nebylo tak špatné, vzhledem k tomu, co se stalo před samotným zápasem. Chtěl bych upozornit vedení soutěže, že naplánovat zápas šest dní před jeho konáním bez společné dohody mezi týmy je špatně, v lize to vytváří nebezpečný precedens, protože ostatní celky budou mít právo udělat totéž. A to vše v době, kdy náš tým hraje hned čtyřikrát za sedm dní jen několik dní před odletem do Lisabonu, kde budeme reprezentovat celou naši ligu. To se mi nezdá chytré.“