Od rozjetí prvoligové soutěže, po koronavirové tříměsíční přestávce, zatím Démoni nezískali ani bod. Chtěli se o to pokusit právě s Teplicemi, i když, jak bylo naznačeno, byl to těžký soupeř.

Ale začátek se jim povedl. V první desetiminutovce měli domácí několik zajímavých šancí, z čehož jednu dokázali proměnit. V 7. minuě se trefil Bejda – 1:0.

Ty další neproměněné příležitosti je následně mrzely, protože Teplickým se povedlo ještě v první půli nejenom srovnat, ale i otočit skóre a to během minuty a půl (Adriano a Baran) – 1:2.

Démoni cítili, že se s favoritem dá hrát a i ve druhé půli se pustili do soupeře bez přehnaného respektu. A opět se dostali do několika nadějných možností ke skórování, především ta Fichtnerova střela z 25. minuty volala po gólu…

Nakonec to ale byli hosté, kdo se radoval z gólu. Ve 27. minutě byl vyloučen Bejda a Tato proměnil nařízenou penaltu – 1:3.

Než se mohli domácí pořádně vzpamatovat z této šlamastyky a nadechnout se k případnému náporu, vstřelily Teplice čtvrtý gól (Salla) – 1:4.

Snížit mohl ze dvou velkých šancí Fichtner, ale nejdříve trefil brankáře a pak si před prázdnou brankou nedokázal zpracovat míč.

V příštím kole se Démoni střetnou s Mělníkem, se kterým se v současné chvíli přetahují o osmé postupové místo do play-off.

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa): "Po náročném týdnu, kdy jsme odehráli v šesti dnech tři zápasy nám včerejší zápas ukázal, že se umíme poprat i s týmem, který je nabitý cizinci. Kluky chválím za skvělý přístup k zápasu. Dál se teď musíme připravit na další zápasy. A začít bodovat."

Michal Hůla (brankář Svarog FC): "V dnešním utkání jsme opět hráli dobře dozadu a od toho se i odvíjel výsledek. Důležité bylo, že nás nepoložil první gól a rychle jsme zápas otočili ve svůj prospěch. Zápas jsme měli pod kontrolou a po celou dobu jsme šli jasně za vítězstvím!"

Statisitika

Kde se hrálo

Č. Lípa | MSH

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602793982