S nováčkem z Brna si chrudimští futsalisté pohráli, do jeho sítě nastříleli deset branek a po čistém kontu vzadu brali tři body za výhru 10:0!

Chrudim vstoupila do utkání natěšená a v prvních minutách pořádně zavařila obranu ligového nováčka, který se v nejvyšší soutěži zatím prezentuje skvělými výkony. Na východě Čech se jim ale nevedlo podle představ. Domácí měli od úvodní rozehrávky jednoznačně navrch, v úvodu hned dvakrát trefili brankovou konstrukci a na změnu stavu se nemuselo dlouho čekat. Gólové představení odstartoval pěknou střelou na začátku třetí minuty David Drozd, který umístil míč přímo do šibenice Večeřovy branky.

Hostující gólman tasil v následujících okamžicích několikrát úchvatný zákrok, kterým držel chrudimské střelce na uzdě. Hostům však hrubě nevyšla tříminutovka mezi 11. a 15. minutou, ve které inkasovali hned čtyřikrát. Na góly Brazilců Yuriho a Maxe navázal David Drozd, pověstné „bůra“ dokonal přízemní střelou mezi nohama hostujícího gólmana Tomáš Koudelka. Ani to ale domácím nestačilo. Těsně před přestávkou dokonal hattrick David Drozd, jenž moc jednodušších branek v kariéře nedal.

O pauze hostům nepomohla ani výměna brankáře, střídající Pšurný svůj první gól inkasoval po smolné teči Michala Mezníka. I nadále brankový rozdíl rostl, Max Yurim přidali po druhé trefě, hrdinou Chrudimi v utkání však byl David Drozd, který ve 29. minutě čtvrtým gólem korunoval svoje představení a upravil na konečných 10:0. Brankář Rennan výraznou práci neměl, střídající Daniel Javorski musel předvést několik obtížných zákroků, spolu však po závěrečné siréně mohli oslavit další čisté konto.

Felipe Conde (FK Chrudim): „Odehráli jsme dobrý zápas. Většinu duelu jsme dokázali držet vysoké tempo a vytvořili jsme si velké množství brankových příležitostí. V obraně jsme byli také velmi jistí. Jsme spokojeni s tím, co jsme v pátečním zápase předvedli, nyní se ale musíme již stoprocentně chystat na pondělí.“

Ladislav Hansl (kapitán Žabinští Vlci Brno): „Věděli jsme, že zápas bude velice náročný, když jedeme na půdu několikanásobného mistra ligy, který je navíc nažhaven po dlouhé pauze kdy se nehrálo. Rozdíly byly znatelné a výkon domácích skvělý. Na druhou stranu nám takové zápasy mohou pomoci do budoucna ke zlepšení a ponaučení se z chyb.  Gratulujeme  soupeři k jednoznačně výhře a přejeme mnoho úspěch v lize mistrů.“

Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004