Většina z osmi branek padla na gymnáziu až ve druhém poločase. Ten úvodní prohráli domácí trefou Šislera. Po změně stran navýšil vedení Severočechů Žampa, který v minulosti oblékal mělnický dres.

O výhře hostí pak hattrickem definitivně rozhodl Henzl. Jeho střelecké manévry narušil po hostujícím Janáčkovi také domácí Miker, který ve 37. minutě zaznamenal oba úspěchy Mělníka.

Liberečtí si vítězstvím zajistili nakonec šestou příčku, která jim v prvním kole play-off staví do cesty třetí Teplice. Ve hře byla pro oba týmy i druhá Chrudim. Mělnický trenér Jakub Němec už předem označil oby celky za největší favority na titul, mezi kterými si lze jen těžko vybrat.

Jakub Němec, trenér Olympiku: “Do utkání jsme šli z náročnější přípravy a to se asi projevilo ve druhém poločase, kdy nám trošku došly síly. Chtěli jsme si v utkání vyzkoušet nějaké herní varianty, první poločas se hra dařila, byli jsme aktivnější a vytvořili jsme si dost brankových příležitostí. Bohužel nás opět zklamala koncovka. Naopak Liberec využil ke skórování snad jedinou větší šanci. Ve druhém poločase jsme udělali dost zbytečných chyb, byli jsme pod tlakem Liberce a to vyústilo v konečný nepříznivý výsledek.”

Filip Henzl, hráč Liberce: “Po sérii zápasů bez bodů se nám konečně podařilo vyhrát. Potřebovali jsme to před play off jako sůl a myslím si, že to pro nás může být dobrá vzpruha. První poločas byl od nás trochu nervózní, ale naštěstí se nám podařilo dostat do vedení. V druhém poločase šel náš výkon nahoru a potvrdili jsme to hezkými brankami. Za hattrick jsem rád, ale důležitá je výhra týmu. Do kasy za to určitě zaplatím, to mi hlásili už kluci na lavičce.”

Statistika

Kde se hrálo

Mělník | SH

Více
Adresa Pod Vrchem 3421, 27601 Mělník
Kategorie Kategorie A
Kapacita 120 sezení, 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch PVC
Telefon 315622044