Sešívaní futsalisté nevstoupili do utkání ideálně a hned ve druhé minutě poprvé inkasovali. Záruba na polovině hřiště přišel po tlaku Hrdého o míč a domácí celek trestal. V předbrankovém prostoru byl nejdůraznější Jan Kalabis, který protlačil balon až do Vondráčkovi branky – 1:0.

Slavia mohla odpovědět ve čtvrté minutě, ale Ostrák z levé strany o kousek minul vzdálenější tyč. O chvíli později ale znovu musel zasahovat Vondráček, jenž vytěsnil zakončení Šupa. V osmé minutě byl již Šanda na zakončení Matúše Ševčíka po rohovém kopu Ostráka krátký – 1:1. Explzeňský kanonýr vymetl šibenici, jak je v poslední době jeho zvykem.

Červenobílý celek byl i nadále aktivnější. Domácí přesto zahrozili a Vondráček musel pohotově zasáhnout. V průběhu třinácté minuty se Slavia dostala do vedení. Rohový kop, který rozehrával Leovski, našel na zadní tyči volného Dominika Ostráka. Slovenský reprezentant se do balonu opřel z voleje a byla z toho parádní trefa – 1:2.

Ve čtrnácté minutě se ke krásnému sólu nadechl Sláma, ale orazítkoval pouze obě tyče. Předvedl tedy tradiční "slámovské" zakončení". Naopak na druhé straně byl přesnější Alexander Nedostup a srovnal stav, ale ne nadlouho. Radim Záruba se uvolnil ve velké rychlosti na pravé straně a křižnou ranou v sedmnácté minutě překonal Šandu – 2:3.

Do druhého poločase vstoupili lépe hosté. Po dvou žlutých kartách za tvrdé zákroky domácích hráčů vyzkoušeli pozornost Šandy postupně Sláma, Ševčík a Ostrák. Ujala se až střela Igora Leovskiho, který zužitkoval perfektní pas od Ostráka. Makedonský hráč se prosadil i o minutu později, kdy ho do samostatného úniku vyslal opět Ostrák – 2:5.

V následujícím průběhu druhé půle Slavia hlídala náskok a nedovolovala Mělníku ohrožovat Vondráčkovu branku. Sešívaný brankář ve srovnání s prvním poločasem příliš práce neměl. Ve třiatřicáté minutě se snažil slávistického gólmana přehodit Lehner, ale zamířil pouze do břevna.

Pět minut před koncem duelu se prosadil i David Jošt, kterému perfektní střeleckou pozici připravil kapitán Homola. Do hry se v závěru utkání dostali i Plíšek s Hruškou, a v závěru se na palubovce objevovala v hostujícím dresu včetně brankáře pětice, s rokem narození začínajícím dvojkou. V poslední vteřině Slavia ještě jednou inkasovala po zakončení Kalabise – 3:6.

Dominik Ostrák (Slavia): "Byl to z naší strany docela dobrý zápas, do kterého jsme se ze začátku pomaleji dostávali. Pak zvýšili tempo a začali si vytvářet šance a získali tři body, pro které jsme si přijeli. Mělník má dobrou hru přes pivota, někdy nám to dělalo problémy. Myslím, že jsme po inkasované brance ukázali týmovou sílu. Moje vstřelená branka padla po secvičeném signálu, jsem rád, že pomohla k vítězství."

David Frič (trenér Slavie): "Mám pocit, že jsme první poločas vyloženě přetrpěli, nemohli jsme se dostat do tempa. Povrch v hale nám nevyhovuje, brzdil nás v přechodové fázi, odskakovalo nám to. Jsem rád, že jsme urvali tři body. V druhé půli jsme dominovali, soupeř hru otevřel, jsem rád, že se do hry dostali všichni hráči."

Jakub Němec (trenér Olympik): "Do utkání jsme velmi dobře vstoupili, vytvořili jsme si několik výborných brankových příležitostí. Podařilo se nám však proměnit pouze jednu. Slavia se postupně dostávala do tlaku a hrozila zejména ze standartních situací. V jejich bránění jsme první poločas dělali chyby a také z nich dvakrát zbytečně inkasovali. Utkání rozhodly dvě branky Slavie na začátku druhého poločasu, kterými odskočila o tři góly. S takto kvalitním týmem se už tato ztráta těžko dohání a my už jsme i přestali věřit, že s výsledkem můžeme něco zásadního udělat."

Statistika

Kde se hrálo

Mělník | SH

Více
Adresa Pod Vrchem 3421, 27601 Mělník
Kategorie Kategorie A
Kapacita 120 sezení, 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch PVC
Telefon 315622044