Roli favorita potvrzovali domácí od prvních vteřin. Ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání Joalo Salla. O dvě minuty později na něj navázal kapitán Claudio, který se po zranění připojil zpět k týmu. Už na 3:0 zvyšoval v deváté minutě Guti. Hostům se nedařilo ohrožovat domácí branku a tlak domácích nepolevil. Rozdíl čtyř branek zařídil ve 12. minutě Paulinho. Zbytek poločasu trávili domácí pálením jedné šance za druhou. První dějství skončilo 4:0. 

I druhá půle patřila především domácímu celku. Do přihrávek i zakončení se však Svarogu připletlo mnoho nepřesností a skóre tedy nenaskakovalo takovým tempem, jako mnozí čekali. I přes to si připsal druhou branku utkání Claudio, který zvýšil na 5:0. Brnu se následně podařilo snížit. První branku utkání hostům zajistil Dominik Havlín. Pětigólový náskok vrátil Svarogu čtyři minuty před koncem Deco. Poslední, kdo v zápase promluvili, byli Žabinští Vlci. Na 6:2 upravil skóre Chráscina. 

Claudio, kapitán Svarog FC: „Po komplikacích se ztrátou domácí haly se nám podařilo najít nové útočiště. Chomutovská hala je určitě mnohem lepší než lovosická, protože tam jsou parkety. Dnešní zápas nám ukázal, že se nám v této hale může dařit, chce to ale víc času, abychom se s halou i povrchem dokázali sžít. Cílem dnes bylo zvítězit a seznámit se s palubovkou, to se podařilo. Jsem rád za svůj návrat do hry, který se mi i nějak tak povedl. Byl jsem dlouho mimo hru. Fakt, že se mi dnes podařilo dvakrát skórovat, beru jako velké pozitivum.“

Michl Letzel, předseda ŽV Brno: „Zápas rozhodla první desetiminutovka. V té jsme se bohužel nevyvarovali několika zbytečných chyb, které domácí tým nekompromisně potrestal a připsal si takzvaně povinnou výhru."

Statistika

Kde se hrálo

Chomutov | MSH

Více
Adresa Mánesova 4980, Chomutov
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 700 sezení / 350 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 474651126