Zápas měli celou dobu pod kontrolou a po trefách Maxe, Evertona a Pavla Drozda zůstali v boji o první místo tabulky!

Chrudimští museli proti Slavii napravit zaváhání proti Teplicím a proti sešívaným nastoupili do zápasu velmi motivováni. První minuty zároveň přinesly řadu kvalitních šancí Chrudimi, aktivní byli především Max a Everton a právě tito dva brazilští futsalisté se postarali o první trefu chrudimského týmu. Evertonův rohový kop našel nohu Maxe, jeho pokus znamenal v šesté minutě otevření střeleckého účtu – 1:0.

Domácí i nadále pokračovali v herní převaze, agilní Everton nejprve trefil spojnici břevna a tyče, stejný hráč následně donutil slovenského gólmana Karpiaka k famóznímu zákroku. Střelecký apetit Evertona byl ukojen ve dvanácté minutě, kdy po patičce Kubáta trefil nekompromisně do horního růžku slavistické branky a upravil na 2:0! Poločasový výsledek tak stále držel Slavii ve hře i přesto, že sešívání směrem do ofenzívy v prvním poločase příliš vidět nebyli.

Brankáře Rennana ve druhém poločase protáhl především Zdeněk Sláma, jeho ostrou ránu musel vytáhnout na roh. Definitivní tečku za chrudimským vítězstvím udělal ve druhém poločase Pavel Drozd po parádní nahrávce svého bratra – 3:0! Závěr utkání již žádnou branku nepřinesl, Chrudim si výsledek zkušeně pohlídala a nakonec dovedla duel k vítězství v poměru 3:0.

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Odehráli jsme dobrý zápas, bezpečně dozadu a velmi vyrovnaně v útočné fázi. Vytvořili jsme si řadu brankových příležitostí a dokázali si v útoku poradit s různými herními variantami. Do následujícího důležitého zápasu půjdeme sebevědomí.“

David Frič (trenér SK Slavia Praha): „Kluci zápas super odjezdili, nasazení aktivita i agresivita byla v pořádku, ale bylo vidět, že Chrudim je takticky jinde než my, a to nás dnes stálo zápas. Mohlo to skončit daleko větším rozdílem, proto bych chtěl vyzdvihnout výborný výkon brankáře Karpiaka.“

Statistika

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004