Naopak Vlci jako nováček si nevedou vůbec špatně. Sice na play-off to nebude (to samé se týká Démonů), ale letošní sezonu mohou Brněnští vnímat jako dobrý vklad do dalších ročníků.

Dobrý vklad si udělali i ve včerejším utkání, když ve 13. minutě vedli 0:2. První gól vstřelili po přečíslení, druhý přidali hlavou.

Démonům se povedlo do konce první půle alespoň snížit, když Zapletal proměnil penaltu – 1:2.

Ve druhém poločase se hráčům obou týmů dlouho nedařilo vstřelit branku, i když šance na to měli, např. tentokrát se Zapletal z penalty přesně netrefil.

Nakonec to byl ale tento českolipský futsalista, kdo jako první protrhl střeleckou smůlu a ve 36. minutě vyrovnal – 2:2.

Když se Havrdovi minutu a půl před koncem podařilo skóre přelít na domácí stranu, zdálo se, že by se konečně mohli Démoni v roce 2021 radovat z vítězství. Jenže Vlkům se podařilo vyrovnat a v posledních vteřinách se jim málem povedlo i vstřelit vítězný gól, ale gólman Mareš byl proti a následná závěrečná brněnská střela skončila na tyči!

Česká Lípa se v příštím kole (19. 3.) střetne doma s Českými Budějovicemi. Případná výhra by Démony ještě zapojila do boje o konečné vyšší příčky.

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa): "Po zápase s Vlky bych řekl jediné: máme velké štěstí, že se nepadá, jinak bychom jeli šupem… Je trestuhodné takto nakládat se zápasem. Ale pokud nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát. Je neskutečné, jak my se nadřeme na gól a když už ho dáme, tak vzápětí ho dostaneme. Nechci se na nic vymlouvat, ale to pomyslné štěstí se od nás od začátku ledna odvrátilo zády a dostalo nás společně s naší impotencí dát s lehkostí gól tam, kde jsme."

Michal Letzel (předseda ŽV Brno): "Pro oba soupeře to byla nakonec pravděpodobně přijatelná a spravedlivá dělba bodů."

Statistika

Kde se hrálo

Č. Lípa | MSH

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602793982