Benago vstřelilo v prvním poločase pouze jednu branku, když hostující obránce nádherně vymotal Amrani a pohotovou střelou podél hráčů překonal Šimona poprvé – 1:0. Po přestávce už to tam domácí začalo padat. Ramirez se obtočil v pokutovém území kolem Šimona a zavěsil. Následně byl Amrani faulován Švihálkem a sudí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil A. Simitči – 3:0.

Od té doby byl Helas zlomen a výhra domácích už byla jen otázkou skóre. Brahimi završil svůj povedený výkon brankou. Čtyři minuty před koncem se trefil Štverák a na konečných 6:0 upravil po asistenci Rodka Amrani.

„Takticky jsem spokojený tak na osmdesát procent. Náš stoprocentní výkon měl pokračovat až do konce zápasu,“ upozornil domácí trenér Beni Simitči a pokračoval v hodnocení zápasu: „Jsem rád, že jsme udrželi čisté konto. Obzvlášť, když ještě stále nejsme kompletní. Chybí nám Oliveira a Salgado. Naštěstí se dnes vrátil do sestavy Ago. Síla se trochu rozložila. Druhý poločas jsme sehráli daleko lépe. V prvním jsme chtěli až moc a nešlo to. Dobře jsme kontrolovali balon a ve druhé půli jsme také zrychlili rozehrávku. Jsem spokojený. Získali jsme povinné tři body.“

Hostující trenér Jan Loup se po utkání zlobil na domácího futsalistu Fouada Amraniho: „Benago bylo jednoznačně lepší. Hrálo fantastický futsal, míč chodil z nohy na nohu, ale dokud budou hrát futsal hráči jako klaun Amrani, tak náš sport asi nikdy nebude mít takovou úroveň, jakou by měl mít. Ten člověk měl mít sedm žlutých karet. Nafilmoval penaltu a rozhodčí mu sežrali i další fauly. Řval, jako by měl ulámané nohy. Dělá to v každém zápase.“

FC Benago Zruč n. S. – Helas Brno 6:0 (1:0)

Branky a nahrávky: 9. Amrani (Brahimi), 23. Ramirez (Brahimi), 32. A. Simitči (pen.), 34. Brahimi (Ramirez), 36. Štverák, 38. Amrani (Rodek). Rozhodčí: Mráz – Rybka. ŽK: A. Simitči, Ramirez – Lacko. Diváci: 120.

Benago Zruč: Bezstarosti (33. Sochůrek) – A. Simitči, Brahimi, Rodek, Lištván, Štverák, Amrani, Ramirez. Trenér Beni Simitči.

Helas Brno: Šimon (36. Dang) – D. Cupák, Lerch, Presl, V. Cupák, Vlach, Švihálek, Klimeš, Lacko, Šplíchal. Trenér Jan Loup. 

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110