Domácí vstoupili do utkání s dvěma posilami (Vítězslav Hrubý a Michal Jiráský). Prvně jmenovaný se podepsal pod druhou branku Českolipských (Caizl). V tu chvíli už vedli Démoni 2:0, protože úvodní branku zápasu zařídil Fichtner.

V 8. minutě tak měli domácí dvoubrankové vedení a démonští fanoušci u streamu začali doufat, že by konečně mohla přijít výhra. Jenže během půlminuty se povedlo hostům srovnat a v 16. minutě už dokonce vedli 2:3. Démonům se však podařilo do konce první půle alespoň srovnat, když se z desetimetrového kopu přesně trefil Havrda – 3:3.

I Mělník měl ale možnost zahrávat standardku, kterou proměnil a středočeský klub se tak znovu dostal do vedení. To si pojistil ve 27. minutě další brankou – 3:5. V klasickém rozestavení se nedařilo Démonům snížit skóre, tak se pokusili pět minut před koncem o power play. A necelé dvě minuty před závěrečným hvizdem se přece jenom povedlo domácím vsítit gól (Zapletal). Ten kýžený vyrovnávací gól však nepřišel, i když Havrda zahrával desetimetrový kop. Naopak Mělníku se ještě v posledních vteřinách podařilo vstřelit šestou branku – 4:6.

Karel Kruliš, trenér Démonů: „Zápas proti Mělniku jsme zvládli jen v prvních minutách, ale potom to z naší strany byla neskutečná blamáž. Už je to několikátý důležitý zapas, který musíme zvládnout a opět selžeme. Mělník svým pohybem a jednoduchou hrou nás dokázal přetlačit. Ve druhém poločase hrál soupeř s lehkostí a my opět v křeči, že musíme, proto se nám nic nedařilo. Zápas měl vše, co měl mít – náboj, agresi, karty, emoce, jen to vytoužené vítězství, které už letos potřebujeme, ne. Teď je před námi série gigantů, tak se musíme připravit a být úspěšní herně. Dáme prostor všem hráčům.“

Jakub Němec, trenér Olympiku: „Na Démony jsme se zodpovědně připravovali a po povedeném utkání s Plzní jsme chtěli zlomit dlouhou venkovní sérii bez výhry. Do utkání jsme velmi špatně vstoupili. Hráli jsme pasivně, měli málo pohybu a Českou Lípu jsme pustili do tlaku. Vytvářela si šance a zaslouženě šla do vedení 2:0. Nás nakopnul první vstřelený gól. Od té doby jsme byli jako vyměnění a předváděli to, co v našich domácích zápasech. Díky tomu, že se nám nepodařilo proměnit před koncem utkání několik brejků sami na branku, tak bylo utkání nervózní až do úplného závěru. Myslím však, že dnes si 3 body z České Lípy odvážíme zcela zaslouženě.“

Dominik Šup, kapitán Olympiku: „Dnes si odvážíme z České Lípy velice důležité body. Zápas to nebyl vůbec jednoduchý, moc dobře jsme věděli, že v Lípě to jsou vždy velice vyrovnané zápasy a rozhodují maličkosti . V úvodních 10 minutách nás soupeř naprosto přehrál, hra byla pomalá a bez pohybu. Dostali jsme také dva góly a myslím si, že to nás trochu probralo. Po zbytek poločasu jsme byli jednoznačně lepší a zápas srovnali. Druhý poločas jsme odbojovali a výborně takticky zvládli. Také musím pochválit našeho mladého gólmana Šandu, který za stavu 4:5 chytil penaltu a výrazně tím přispěl k této výhře. Jsou to pro nás velice důležité 3 body z venku a další krok k play-off.“