Role favorita byla jednoznačně na straně hostí, kteří ji také od prvních minut potvrzovali. Ve 3. minutě otevřel skóre utkání Tato, který vyřešil akci po lajně zcela sám a překvapil tím především domácího brankáře. V 7. minutě zvýšil na 2:0 z pohledu Svarogu Jezin, kterému asistoval nováček Teplic Joao Salla. Hosté měli utkání zcela pod kontrolou a s postupem času navyšovali své skóre. Dále se prosadil dvakrát César, poté už na 5:0 zvýšil Jirka Baran. Domácím se povedlo snížit ve 13. minutě, když úspěšně vyřešili brejkovou situaci, na jejímž konci byl Jelínek. Pětigólový náskok vrátil Svarogu Joao Salla premiérovou trefou v 1. FUTSAL lize. Strany se měnily za stavu 1:6 a nic nenasvědčovalo změně ve vývoji utkání. 

Druhá půle se však teplickým nevydařila. Rapid úspěšně proměňoval své šance a postupně snižoval skóre. V posledních vteřinách se domácí dokázali dostat na rozdíl jediné branky, více už však nestihli. Svarog si tak i po nepovedeném druhém dějství odvezl z hostující lovosické haly všechny tři body. 

První start v lize si připsal brankář Jakub Marek, kterému tímto gratulujeme. Poprvé se v dresu Svarogu představil Joao Salla, který si připsal dva kanadské body za gól a asistenci a též mu gratulujeme k úspěšnému vstupu do české ligy. 

Martin Dlouhý, trenér FC Rapid Ústí nad Labem: "Nevydařil se nám první poločas, který jsme zaslouženě prohráli 1:6. Svarog byl velmi nebezpečný, nedařilo se nám bránit náběhy soupeře a dopustili jsme se mnoha faulů. Soupeř nás ztrestal ze standardních situací i ze hry. Ve druhé půli jsme zapracovali na obraně a se zvýšenou aktivitou směrem dopředu jsme chtěli zkorigovat výsledek. Obojí se nám povedlo a je nutné, abychom na to navázali v nedělním zápase s Českou Lípou. Chtěl bych pogratulovat k ligovému debutu a výkonu našich odchovanců Jaroslava a Jiřího Zápotockého. Gratulace soupeři k výhře."

Jiří Baran, hráč Svarog FC: "Povinné tři body. První poločas jsme měli jasně ve své režii a pod kontrolou, soupeř byl neškodný. Ve druhé půli si myslím, že nám všem do hlavy vlezlo páteční velmi důležité utkání s Plzní. Možná jsme měli všichni strach, abychom se nezranili a nevykartovali. Každopádně je to ostuda a pořádná facka. Tohle se již nikdy nesmí stávat."

Statistika

Profil haly

SH Chemik

Více
Adresa Terezínská 1032, 410 02 Lovosice
Kapacita 950
Vstupenky 30 Kč dospělí
Sleva pro FUTič mládež do 15ti let zdarma