Chrudimští futsalisté vstoupili do zápasu s plzeňským Interobalem velmi svižně a v prvních minutách na hrací ploše doslova kralovali. První šance Pavla Drozda a Martina Doši ještě vedoucí trefou neskončily, vše ale změnila šestá minuta. Martin Doša ukázal své individuální schopnosti, když si po pasu od Felipeho zasekl míč a po šikovné kličce do středu hřiště prostřelil Němce pod nohou – 1:0!

Vedoucí branka chrudimské futsalisty mírně uspokojila a směrem dopředu se začala projevovat také Plzeň. Brankář Rennan musel hned dvakrát vytáhnout na rohový kop velmi nepříjemné střely bývalého chrudimského hráče Lukáše Rešetára. Poločasové vedení 1:0 vydrželo do osmadvacáté minuty. Po pravé straně pláchl Tomáš Vnuk, který z ostrého úhlu prostřelil chrudimského gólmana a vyrovnal – 1:1!

Vyrovnávací trefa Interobalu přece jen domácí celek nakopla, tým trenéra Condeho si vzal vedení nazpět po fantastické akci. Po lobu Evertonu za obranu se do míče parádně opřel David Drozd, který sedm minut před koncem vrátil Chrudimi vedení. Radost ale domácím vydržela jen čtyři minuty, to středem hřiště pronikal znovu Tomáš Vnuk, jehož nenápadná přízemní střela k překvapení všech skončila až za Rennanovými zády – 2:2.

Chrudim se ještě v závěru pokusila o hru bez brankáře, výraznější brankovou příležitost si ale nevytvořil. Zápas s Interobalem Plzeň tak skončil remízou 2:2.

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Jsme naštvaní, do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, vedli jsme 1:0, ale přestali jsme útočit silou. Po vyrovnání jsme se do toho znovu pustili, ale opět jen do doby, než jsme vstřelili vedoucí gól. Byl to lepší zápas než první, viděli jsme hodně šancí na obou stranách. Jsem naštvaný, ale posouváme se směrem dopředu. Mluvil jsem po zápase s hráči, chtěli jsme být první, ale mnohem více důležité je posouvat se před klíčovým play off. Zápas byl velmi vyrovnaný a výsledek 2:2 je férový.“

Marek Kopecký (trenér Interobal Plzeň): „Prvních deset minut nám trvalo, než jsme se srovnali s tim tempem hry. Chrudim byla ve všem rychlejší, agresivnější, nezachytávali jsme náběhy a domácí měli tři šance. Postupně jsme se po time-outu začali zvedat, začali jsme být agresivní a vyrovnali se Chrudimi v pohybu. Tam jsme se nastartovali a pokračovali v tom i ve druhé půlce, kdy to byl otevřený boj a myslím si, že to byl velmi dobrý futsal z obou stran a mohla vyhrát jak Chrudim, tak my.“

Statistika

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004