Samotný začátek utkání patřil Rapidu, hned v úvodních sekundách se do šance dostal Václav Koc, ale těsně minul. Pár chvil po něm měl velkou šanci otevřít skóre zápasu Dominik Ostrák, ale branku ze slibné pozice přestřelil. V dalších minutách se začali osmělovat i hosté a vytvářeli si první střelecké pokusy. Jeden z nich byl sražen na roh, který si nepohlídali bránící hráči Rapidu a Liberec se dostal v 10. minutě do vedení. Za další dvě minuty vedl Liberec už o dvě branky a prosadil se opět po rohovém kopu. Dlouho letící lob nečistě trefil Tomáš Vobořil a míč doskákal až za záda překvapeného brankáře Tomáše Votavy.

I když byl průběh prvního poločasu vyrovnaný, prosazoval se pouze Liberec, který dokázal do konce prvního poločasu vstřelit další dvě branky a do kabin tak šel se čtyřbrankovým náskokem. Úvod druhého dějství patřil opět Rapidu, ale jak dokázal Rapid střelecky excelovat v předchozích zápasech, tak se mu proti Liberci naopak nedařilo. Rapid v úvodní pětiminutovce druhého poločasu dvakrát nastřelil brankovou konstrukci, konkrétně Petr Tichý a Petr Výborný. Ve 27. minutě měl příležitost Jiří Zápotocký, člen mladické čtyřky, která dostala šanci hned od prvních střídání. A právě Jiří Zápotocký mohl snížit poté, co vybojoval míč na jedné z českých futsalových person, Jiřím Novotném, svůj samostatný únik ovšem neproměnil a úspěšný nebyl z dorážky ani další junior a mládežnický reprezentant Daniel Hajaš.

Ve 29. minutě přišel pravděpodobně rozhodující moment utkání, Jiří Zápotocký opět vybojoval míč na útočné polovině a hnal se do další velké šance, dvakrát byl na hraně (nebo za hranou) pravidel atakován, rozhodčí ovšem situaci jako faul neposoudil. Soupeř z následujícího útoku vstřelil pátou branku utkání a téměř rozhodl zápas. Nutno podotknout, že v utkání nastaly dvě velmi sporné situace, které rozhodčí posoudil ve prospěch Liberce a které následně skončily brankou Liberce.

V závěru utkání Rapid vsadil vše na hru bez brankáře, ale na víc než na dvě branky to nestačilo, Liberec zároveň dokázal také vstřelit ještě jednu branku a tak utkání skončilo prohrou Rapidu 2:6.

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „Trápí nás stálá nemoc v podobě prvního poločasu, kdy neuhlídáme jednoduché situace a dostáváme soupeře do poklidné hry. Bohužel nás zradila koncovka, kdy jsme si vytvořili spoustu šancí. Brankové příležitosti jsme neproměnili ve hře ani při power-play. Tím je výsledek jednoznačný a zasloužený pro Liberec.“

Aleš Benek (trenér FTZS Liberec): „Rozhodla velice dobrá první půle, kdy nás podržel gólman a v defenzivě se podařilo udržet čisté konto. Nepouštěli jsme Rapid do šancí a vypadalo to, že může být po poločase jasno. Byli jsme si vědomi toho, že Ústí nad Labem má silnou power-play, proto jsme po přestávce potřebovali hru zklidnit a hrát naši hru. Hru jsme kontrolovali a Ústí nad Labem nás při hře čtyři na čtyři nepřehrálo. Podle mého názoru jsme vyhráli zaslouženě.“

Statistika

Profil haly

SH Chemik

Více
Adresa Terezínská 1032, 410 02 Lovosice
Kapacita 950
Vstupenky 30 Kč dospělí
Sleva pro FUTič mládež do 15ti let zdarma