Lépe začali futsalisté z krajského města, když se u pravé démonské tyče nejlépe zorientoval Benek – 0:1. Tento hráč byl při chuti, ale jeho další zajímavé střely v bráně už následně neskončily. Domácí se předvedli zajímavým kontrem Švece, ale zatím bez úspěchu. To se změnilo v sedmé minutě zásluhou Fichtnera, který přesně dorazil Havrdovu předešlou střelu – 1:1.

Nejen stav utkání, ale i hra byla v dalších minutách vyrovnaná. Oba týmy měly nadějné útoky, nakonec však došlo ke změně skóre díky penaltě, kterou v 15. minutě proměnil českolipský Havrda – 2:1. Když už se zdálo, že domácí půjdou do kabin s jednobrankovým náskokem, povedlo se libereckému Benkovi vstřelit vyrovnávací gól – 2:2.

Liberečtí si znovu vzali vedení na svou stranu v 24. minutě. Zasloužil se o to Šisler pěknou střelou k zadní tyči – 2:3. Hosté se však z vedení dlouho neradovali. Fichtner v následné minutě vymetl pavučinu – 3:3. A to nebylo vše. Za několik sekund dokonce už Lípa vedla, když Havrda využil volného prostoru k ideálnímu zamíření a následné střele, která trefila Novotného, jenž si nechtě srazil míč do vlastní sítě – 4:3. Žampa mohl za chvíli srovnat, ale střela těsně minula démonskou branku. Na druhé straně byl o trochu přesnější Caizl, ale míč skončil jen na tyči.

Hosté však nechtěli připustit druhou porážku se svým severským sousedem a tři minuty před koncem po akci Žampy a Vobořila se trefil znovu Šisler – 4:4. Démoni si udrželi letošní prvoligovou domácí neporazitelnost. Tuto kladnou bilanci mohou potvrdit tento pátek, kdy na své palubovce přivítají celek z Ústí nad Labem.

Střelec dvou libereckých gólů Aleš Benek: „Do utkání jsme měli dobrý vstup a zaslouženě jsme vedli. Myslím, že je škoda, že jsme soupeři neodskočili v prvním poločase a nešli do dvou nebo tří brankového vedení. Šance jsme na to měli. Postupem času se Lípa dostala do utkání a my jsme se zbytečně nechali zatlačit. Druhý poločas byla Lípa lepší s míčem a měla více ze hry i přesto, že jsme měli opět dostatek příležitostí ke skórování. Utkání mělo dobrou úroveň a divákům se muselo líbit. Bod vzhledem k průběhu bereme. Potvrdilo se, že utkání s Démony jsou vždy vyhrocené do posledních vteřin a rozhodují maličkosti. Nejvíc mě mrzí naše nedisciplinovanost, kdy naše zbytečné fauly a komentáře k rozhodčím ubírají na našem výkonu a kazí celkový dojem. Z toho se musíme poučit do dalších zápasů.“

Karel Kruliš (domácí trenér): "Zápas měl parádní atmosféru, emoce, góly, skvělé  tempo a opět neměl vítěze. Prostě derby jako řemen. Zápas se ve skóre přeléval nahoru dolů v obou poločasech jsme prohrávali, ale vždy jsme dokázali výsledek otočit ve druhé půli, kdy už jsme vedli 4:3, stačilo odskočit o dvě branky a bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Myslím si, že jsme v tomto utkání ztratili dva body troufnu si říct, že jsme byli lepším týmem. Kluky musím pochválit za skvělou disciplovanost a přístup k utkání."

____________________
Statistiky

Profil haly

MSH Č. Lípa

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kapacita 400
Vstupenky 20 Kč dospělí
Sleva pro FUTič mládež do 10ti let zdarma, držitelé členské karty futsal FIFA zdarma