Tým trenéra Felipe Condeho vstoupil do utkání opravdu rázně a z pozice úřadujícího šampiona přivítal Žabinské Vlky v zápase velmi krutě. Uběhlo totiž přesně dvaatřicet vteřin, kdy David Drozd našel před brankou nepokrytého Tomáše Koudelku, který propasíroval balon za záda brankáře Večeři. Dobrý začátek Chrudimi i nadále pokračoval, hosté si vypracovali řadu brankových příležitostí, avšak na změnu skóre si museli chvíli počkat.

Až na sklonku deváté minuty prvního poločasu Koudelka chytrým pasem vybídl k pohledné ráně do šibenice Pavla Drozda, který upravil na rozdíl dvou branek. V prvním poločase se mohli prosadit také domácí, v největší šanci pomohla chrudimskému brankáři Litviněnkovi branková konstrukce po střele Dominika Havlína. Tyčka duněla i na druhé straně a to zkraje druhé půle, kdy ji nastřelil Pavel Drozd.

Houževnatého nováčka tým FK Chrudim definitivně srazil ve 27. minutě. Ujala se totiž skrytá přízemní střela Felipeho, kterou střídající brankář Vlků zřejmě podcenil a nechal si ji proniknout až do sítě – 0:3! Ve zbytku zápasu měla Chrudim sice územní převahu, slušné šance ale musel likvidovat i ukrajinský gólman Litviněnko. Jeho zákroky znamenaly vychytání čistého konta a ke třem bodům i oslavu první nuly v sezoně. Suma sumárum, Žabinští Vlci Brno podlehli Chrudimi 0:3!

HODNOCENÍ ZÁPASU

Felipe Conde (trenér FK Chrudimi): „Hráli jsme o trochu lépe, obzvláště v obranné fázi. Musíme zapracovat na technice, protože děláme hodné chyb. Myslím, ze jsme hráli vyrovnaně, zbytečně neriskovali a kontrolovali tempo hry. Z našeho soupeře šel respekt, jsou fyzicky silní a vsází na rychlé protiútoky. Zápas mel skvělou atmosféru."

Michal Letzel (prezident Žabinští Vlci Brno): „Favorit šel od první minuty za svým cílem a nikoho nenechal na pochybách, že by tohoto cíle nedosáhl. Myslím, že přestože jsme hráli někdy až s přílišným respektem, opět se nemáme za co stydět. Chtěli jsme ale vstřelit branku, což se nám bohužel nepodařilo. Radovat se z prohry nejsem zvyklý, takže to neudělám ani teď, ale reálným pohledem na věc prostě řeknu, že konečné skóre je přijatelné."

________________
Statistiky

Kde se hrálo

Brno | TJ Tatran

Více
Adresa Neužilova 35, 625 00 Brno-Bohunice
Kategorie Kategorie A
Kapacita 250 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 605950034