Domácí vstoupili do zápasu aktivně a hned v prvních minutách výrazně zatlačili svého soupeře u jeho branky. První gólová radost Chrudimi přišla v šesté minutě, kdy se po pasu Felipeho prosadil slovenský reprezentant Martin Doša, který se tak stal autorem premiérové trefy v sezoně. O chvíli později se domácí prosadili podruhé, tentokrát Felipe rozdal pas na Evertona, jehož přesné zakončení udělalo znovu radost chrudimským fanouškům – 2:0.

V tu chvíli příznivci Chrudimi netušili, že to byla jejich poslední radost v utkání. K fantastickému výkonu se totiž rozchytal gólman Beránek, který likvidoval jednu šanci za druhou. A když ani on nestačil, pomohli mu spoluhráči nebo branková konstrukce jako v případě střel Davida Drozda či Martina Doši.

Poločasové vedení 2:0 nechtělo ani po pauze narůstat, hosté se tak stále drželi na dostřel ve hře o prvoligové body. A když šest minut před koncem rychle rozehraný aut skončil o nohu Tomáše Koudelky v síti Dmitrije Litviněnka, bylo z toho rázem drama! Domácí si i přesto závěr zápasu pohlídali s grácií a budějovické Dynamo vůbec k ničemu nepustili. Vítězství 2:1 znamená tři body jako základ do nové futsalové sezony.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Premiéry jsou obvykle složité. My jsme začali zápas dobře, s velkou chutí, vytvořili jsme si řadu šancí, ale dost jich neproměnili. Poločas jsme vyhráli o dvě branky, mělo nám to dodat klid pro druhou půli, ale to se nestalo. Kluci se snažili po dlouhé době předvést v mistrovském zápase dobrý výkon, hosté ale skvěle bránili, i to nám vzalo rovnováhu a začali jsme dělat mnoho chyb. Zůstávám pozitivní, začali jsme třemi body, které byly cílem. Nyní pokračujeme v práci dál.“

Štěpán Prokeš (hráč Dynama PCO České Budějovice):  „Do zápasu jsme šli s maximálním nasazením a zodpovědností poprat se o nejlepší možný výsledek. Kdyby nám někdo řekl, že to nakonec bude 2:1, asi se usmějeme. Nutno říct, že Chrudim první poločas dominovala, měla mnoho šancí a krásných kombinací. Druhý poločas už se dostávali na dostřel naší branky podstatně méně. Pro nás šťastný gól, který se ale počítá. Výsledek bereme všema deseti a potvrdilo se nám, že plněním si individuálních povinností na 100%, lze sehrát úctyhodnou partii s jakýmkoliv týmem.”

_____________
Statistiky

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma