Domácí vstoupili do zápasu aktivně a hned v prvních minutách výrazně zatlačili svého soupeře u jeho branky. První gólová radost Chrudimi přišla v šesté minutě, kdy se po pasu Felipeho prosadil slovenský reprezentant Martin Doša, který se tak stal autorem premiérové trefy v sezoně. O chvíli později se domácí prosadili podruhé, tentokrát Felipe rozdal pas na Evertona, jehož přesné zakončení udělalo znovu radost chrudimským fanouškům – 2:0.

V tu chvíli příznivci Chrudimi netušili, že to byla jejich poslední radost v utkání. K fantastickému výkonu se totiž rozchytal gólman Beránek, který likvidoval jednu šanci za druhou. A když ani on nestačil, pomohli mu spoluhráči nebo branková konstrukce jako v případě střel Davida Drozda či Martina Doši.

Poločasové vedení 2:0 nechtělo ani po pauze narůstat, hosté se tak stále drželi na dostřel ve hře o prvoligové body. A když šest minut před koncem rychle rozehraný aut skončil o nohu Tomáše Koudelky v síti Dmitrije Litviněnka, bylo z toho rázem drama! Domácí si i přesto závěr zápasu pohlídali s grácií a budějovické Dynamo vůbec k ničemu nepustili. Vítězství 2:1 znamená tři body jako základ do nové futsalové sezony.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Premiéry jsou obvykle složité. My jsme začali zápas dobře, s velkou chutí, vytvořili jsme si řadu šancí, ale dost jich neproměnili. Poločas jsme vyhráli o dvě branky, mělo nám to dodat klid pro druhou půli, ale to se nestalo. Kluci se snažili po dlouhé době předvést v mistrovském zápase dobrý výkon, hosté ale skvěle bránili, i to nám vzalo rovnováhu a začali jsme dělat mnoho chyb. Zůstávám pozitivní, začali jsme třemi body, které byly cílem. Nyní pokračujeme v práci dál.“

Štěpán Prokeš (hráč Dynama PCO České Budějovice):  „Do zápasu jsme šli s maximálním nasazením a zodpovědností poprat se o nejlepší možný výsledek. Kdyby nám někdo řekl, že to nakonec bude 2:1, asi se usmějeme. Nutno říct, že Chrudim první poločas dominovala, měla mnoho šancí a krásných kombinací. Druhý poločas už se dostávali na dostřel naší branky podstatně méně. Pro nás šťastný gól, který se ale počítá. Výsledek bereme všema deseti a potvrdilo se nám, že plněním si individuálních povinností na 100%, lze sehrát úctyhodnou partii s jakýmkoliv týmem.”

_____________
Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004