Přesně půl roku čekaly oba týmy na soutěžní utkání. Natěšení českolipští hráči se hned od začátku pustili do útočení a už v první minutě se ujali vedení, když Caizl přihrál přesně nabíhajícímu Abrhámovi – 1:0.

Snový začátek však pokračoval. O minutu později po spolupráci Rotta s Havrdou vedli domácí už 2:0.

Brňané se postupně ze šoku vzpamatovali, hru vyrovnali, ale k žádné zajímavé příležitosti se dlouho nemohli dostat. Až přišla 12. minuta a s ní nečekaně rychlé vyrovnání. O oba góly hostí se postaral Šarközy. Ten první vstřelil zblízka z dorážky, druhou branku vsítil střelou ze středu hřiště – 2:2.

Tento stav znamenal zároveň i pokračující mírnou převahu hostí, přesto blíže ke skórování měli domácí, ale Havrda jen nastřelil tyč.

I na začátku druhé půle se otřásala konstrukce „brněnské“ branky. Tentokráte se tak stalo po střele Caizla.

Hosté otočili skóre ve 27. minutě, když Šarközy dovršil hattrick proměněnou penaltou – 2:3.

Démoni však nechtěli připustit, aby vstoupili do sezony porážkou. Nejdříve Havrda ve 31. minutě trefil odkrytou branku a za minutu ten samý hráč z nařízeného 10ti metrového kopu znovu překonal brněnského gólmana.

Domácí mohli zvýšit, ale Fichtnerovu střelu vykopl z brankové čáry jeden z hostujících hráčů.

Velmi nadějně to s výhrou pro domácí vypadalo ve 38. minutě, kdy byl vyloučen Špička. A když Havrda vstřeli svůj čtvrtý gól (!), bylo na 90% o výsledku rozhodnuto.

Ve futsale sice může dojít k okamžitému srovnání skóre, avšak to se už podruhé v tomto zápase nekonalo, a proto se Démoni mohli radovat z úspěšného vstupu do letošního ročníku.

V příštím kole zajíždí Česká Lípa do Plzně. Překvapí Démoni favorita?

Tomáš Galia (Helas Brno): “Vstup do utkání nám vůbec nevyšel a trvalo nám trochu déle si zvyknout na ostré tempo zápasu. Úvodní branky nám zhatily všechny předzápasové plány, a proto jsme byli nuceni přistoupit ke změně, která nás vrátila do hry. Utkání jsme paradoxně ztratili za našeho vedení, kdy jsme neproměnili několik slibných příležitostí a netaktickým sbíráním akumulovaných faulů, které utkání rozhodly. Bodová ztráta je pro nás nepříjemná a dle mého i nezasloužená, ale daleko větším problémem pro nás bude ztráta dvou vykartovaných hráčů.”

______________
Statistiky

Profil haly

MSH Č. Lípa

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kapacita 400
Vstupenky 20 Kč dospělí
Sleva pro FUTič mládež do 10ti let zdarma, držitelé členské karty futsal FIFA zdarma