Utkání bylo v úvodu z obou stran opatrné a oba týmy se střídaly v držení míče. Prví chybu v utkání udělala ve 12. minutě Chrudim a Tomáše Vnuk se ze strany řítil sám na brankáře ERA-PACKu. Jeho střelu zastavila tyč, míč se ovšem odrazil přímo do běhu Martinu Zdráhalovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a poslal Plzeň do vedení. „Byla to klasická brejková situace, Vnouček vystřelil, byla tam tyč, já to doběhl a levačkou jsem to zkusil a se štěstím jsem prostřelil jak obránce, tak brankáře. Oslavu jsem si užil, bylo to na 1:0, ale nakonec jsme viděli, že ten gól byl bohužel k ničemu,“ řekl slovenský střelec branky. Přesně jak Martin Zdráhal řekl, vzápětí se prokázala kvalita Chrudimi a o pět minut později už vedla 3:1. Tento výsledek i přes nastřelenou tyčku hráči Plzně v poslední vteřině platil na konci prvního dějství.

Ve druhém poločase začal domácí tým hosty více presovat, ke snižující brance to ovšem nevedlo, a tak přišel další trest. Po chybách v rozehrávce vstřelila Chrudim v rozmezí 27 - 29. minuty další dvě branky. Smolný zápas podtrhl ve 32. minutě Tomáš Vnuk, který po druhé žluté kartě a následné červené musel předčasně do sprch. V závěru zápasu hosté vstřelili další dvě branky a završili skóre na konečných 1:7.

Plzeň tak přišla o první místo v tabulce, kde jí vystřídala právě Chrudim, která už by si měla vedení podle papírových předpokladů pohlídat. Plzeň ještě čeká boj s pražskou Spartou o druhé místo. Oba týmy se utkájí v posledním 22. kole v Praze.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Marek Kopecký (trenér Plzně): "Chrudim nás dnes předčila úplně ve všem. Věděli jsme, že mají deset vyrovnaných hráčů a dneska to ukázali. Také jsme jim našimi obrovskými hrubkami pomohli po našem vstřeleném gólu, kdy jsme vypadli z koncentrace. Jakmile se Chrudim dostane na rozdíl dvou-tří gólů, tak je hrozně těžké proti ní hrát. Na začátku druhé půle jsme zkusili jít do presu, chvíli se nám to dařilo, ale zase nás srazila individuální chyba, po které jsme dostali na 1:4 a bylo po zápase. Jak říkám, Chrudim byla dnes ve všem lepší a zaslouženě vyhrála."

Felipe Conde (trenér Chrudimi): "Odehráli jsme velmi jistý zápas, drželi jsme se plánu a vše šlo velmi dobře. I přesto, že jsme v úvodu utkání udělali několik chyb, byl to velmi dobrý zápas. Hráči se velmi rychle adaptovali na styl zápasu, postupem času jsme na hřišti byli stále dominantnější. Podobný typ zápasů je pro náš tým prospěšný, vyzkoušíme si hru pod tlakem, což se bude hodit v blížícím se play off. Odhodlání našich hráčů v tréninku bylo odměněno tímto vítězstvím. Zlepšujeme si, vytváříme si nové alternativy hry dopředu. Chtěl bych pogratulovat Plzni za skvělou atmosféru v hale, těšíme se na další podobná střetnutí."

SK Interobal Plzeň - FK ERA-PACK Chrudim 1:7 (1:3)
Branky: 12. Zdráhal (Vnuk) – 14. Éverton (D. Drozd), 15. D. Drozd (Koudelka), 17. Éverton (pen.), 27. Slováček, 29. Kovács (vla.), 37. Yuri (Slováček), 40. Koudelka.

TABULKA

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827