Nejzbach se ujal dvoubrankového vedení až ke konci prvního poločasu, když se dvakrát trefil hrubý. Ve druhé půli přidal třetí gól Michalec. Hosté pak už jen stačili snížit. Při hře bez brankáře se trefil Bláha.

„První poločas jsme byli strašně nervózní,“ věděl domácí trenér Marek Kopecký a hodnotil zápas: „Hrál se hurá futsal. Soupeři jsme nabídli tři obrovské šance svými hrubými chybami, když jsme na posledním dělali kličky. Kluci alespoň bojovali a hráli trpělivě. Ke konci první půle jsme dali dvě rychlé branky, což nás uklidnilo. Druhý poločas už byl v naší režii. Mělník jsme skoro nepustili za půlku a měli jsme obrovské šance, které jsme nedokázali proměnit. Nakonec jsme vedli tři-nula a Mělník ještě v power play dokázal snížit. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, ale musíme začít proměňovat šance a navázat na výkon z druhé půle, kdy jsme předváděli velmi dobrý futsal.“

Podle mělnického trenéra Pavla Šuby ztroskotal jeho tým na neproměňování šancí: „Na Vysoké Mýto jsme se připravili dobře, akorát rozhodli naše obrovské neproměněné šance. Sám Libor Gerčák přiznal, že kdybychom o přestávce vedli o tři góly, tak by se nemohl nikdo divit. V utkání jsme prohrávali nula-dva po střele z dálky a jedné naší chybě, ale co my jsme zase nedali! Ve druhé půli jsme začali šlapat vodu po fyzické stránce. Fyzička zápas ve druhé půli rozhodla. Za stavu tři-nula jsme začali hrát power play, snížili jsme se, ale pak Nejzbach začal hrát kontra power play a už nám míč moc nepůjčil.“

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto – SK Olympik Mělník 3:1 (2:0)

Branky a nahrávky: 16. Hrubý (Popelka), 18. Hrubý (Vladyka), 30. Michalec (Šabata) – 33. Bláha (Gabčo). Rozhodčí: Nagy – Řeháček. ŽK: Vladyka (VM).

Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Hrubý, Michalec, Jiráský, Krátký, J. Gerčák, Vladyka, Semerád, Šabata, Popelka. Trenér Marek Kopecký.

Mělník: Vágner (Jenč) – Gabčo, Weiner, Hrdý, Šimandl, Bláha, Dvořák, Pokorný, Banovič, Němec. Trenér Pavel Šuba. 

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777