Rozhodl brankář Jan Žežulka! Helasu vyšel začátek a konec prvního poločasu, když se v první a dvacáté minutě trefil Tomáš Poul. Zejména druhá branka mrzela. Padla po nedůslednosti slávistické obrany a nedostatečném dostoupení střelce. Slávisté dokázali během první části vývoj skóre otočit, nejprve se prosadil po Směřičkově rohovém kopu hlavou z několika kroků Homola, druhou branku pak přidal Martin Směřička, který na pivotu dostal přesnou přihrávku Radima Záruby a skóroval o břevno domácí branky. Slávisté v prvním poločase celou řadu dalších šancí nevyužili, velkou smůlu měl Záruba, jehož střely hned třikrát skončily na konstrukci branky, nejprve napálil břevno, pak jeho střelu upustil brankář Helasu na tyčku, stejnou část branky pak český reprezentant trefil i po Leovského nahrávce. 

Po přestávce měl obrovskou šanci Martin Brychta, který se dostal do zakončení po Směřičkově rohu, míč ale nasměroval vedle branky. Třetí gól domácích vstřelil kapitán David Cupák prudkou ránou z dálky, opět po standardní situaci. Slávisté o minutu později vyrovnali, když po přímém kopu Záruby se míč dostal k Hájkovi, který zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Směřičku, který se trefil parádně levačkou k tyči. Hosté se ujali vedení ve 32. minutě, když do útoku si na pravé křídlo zaběhl brankář Žežulka, dostal přihrávku od Igora Leovského a chladnokrevně zakončil střelou na bližší tyč.

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Za dnešní výkon musím kluky pochválit, neboť to dnes Slavia nedostala zadarmo. Bodový zisk byl velmi blízko, bohužel rozhodla šťastná branka Honzy Žežulky, které předcházela naše taktická chyba. Jediné, co nás může po utkání mrzet, jsou neproměněné šance, při kterých nám chyběl potřebný klid a ligové zkušenosti.”

David Filinger (trenér, SK Slavia Praha): "Byl to pro nás velice těžký zápas, Helas má v týmu šikovné mladé kluky, navíc je tam zkušený David Cupák. První poločas jsme prospali, chyběla nám agresivita, chtěli jsme to jen odehrát, s tím nejsem spojený. Jsem rád, že nakonec rozhodla věc, které se na tréninku věnujeme. Brankáře nabádáme k tomu, aby se nebáli zapojit do útoku. To mi dnes udělalo radost."

Jan Žežulka (brankář a autor rozhodující branky, SK Slavia Praha): "Trénér mě při autu často vyhání až na soupeřu polovinu, ještě o přestávce mi říkal, abych to v těchto situacích hrál ještě výše, vyběhl jsem až na jejich šestku, dostal jsem dobrý míč a povedlo se mi dát gól. Byl jsem překvapený, kolik jsem dostal prostoru. Bál jsem se, že u mne budou všichni, ale byl jsem tam sám. Jsem rád, že jsem pomohl k výhře v tak těžkém utkání."

Statistiky

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152