Tango hned od úvodu hrálo powerplay, ale místo toho, aby využili výhody o jednoho hráče v poli navíc, tak přišla chyba kterou Olympik potrestal. Rychlým vystoupením z obranného bloku zastihl přihrávku Hodonína kapitán a člen užšího výběru národního týmu Jiří Vokoun a s klidnou hlavou poslal míč do prázdné branky. V páté minutě sehráli krásnou kombinaci Gabčo s Hrdinou, který ještě obehrál dva obránce a prostřelil Parobka. Ve zbytku prvního poločasu si už ani jeden z aktérů zápasu nepřipsal žádný přesný zásah.

Do druhého dějství vlétli středočeši jak uragán. Ve 22. minutě Vokoun dokázal Gabčův nástřel před branku zamířit nechytatelně pod břevno. Dále během powerplay Tanga využil špatné kombinace Šup gólem do odkryté branky. Na 5:0 zvýšil Olympik zásluhou Sopůška, který si dal vlastní branku. O minutu později si vzal míč na starosti Gabčo a bodlem nechytatelně zakončil. Byla 25. minuta druhé půle a stav byl už 6:0. Uběhli 3 minuty a Olympik se opět radoval, rovnou dvakrát během 30 vteřin. Střelou k tyči se prosadil nejprve Prejsa, následovně Šup. Zápas už se jen dohrával, ale ještě v poslední minutě navýšil na konečných 9:0 svou druhou brankou Prejsa. Olympik se tak díky výhře posunul na desáté místo před Nejzbach Vysoké Mýto a je nyní mimo sestupové pozice.

Ohlasy

Jakub Němec, trenér Olympiku: "Dnes to byl jednoznačný zápas. Hodonín jsme do ničeho nepustili, zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a tomu odpovídá celkové skóre. Hodonín se už od počátku snažil hrát power play, tak jsme se kvůli tomu nedokázali v prvním poločase dostat do správného tempa a proto skončil poločas jen o 2 branky. I přes výsledek 9:0 předvedl brankář Hodonína výborný výkon a jednou tolik gólu chytil. Jsem rad, že jsme zápas takto zvládli a dost si pomohli v boji o záchranu. Ještě jsou však před námi 2 důležité domácí zápasy, ve kterých potřebujeme také naplno bodovat, abychom záchranu zvládli a nemuseli spoléhat na výsledky ostatních soupeřů.”

Jiří Štěrba, předseda Tanga: "Ano, Mělník vyhrál zaslouženě, o tom není pochyb. Zápas zlomila paradoxně naše neproměněná megatutovka za stavu 2:0, kdy náš hráč nastřelil z půl metru břevno prázdné branky, a z protiútoku jsme potřetí inkasovali. Jinak hrajeme s tím, co je ochotno odjet na zápas. Jsme smíření s osudem."

Statistiky

Kde se hrálo

Mělník | SH

Více
Adresa Pod Vrchem 3421, 27601 Mělník
Kategorie Kategorie A
Kapacita 120 sezení, 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch PVC
Telefon 315622044