Dynamo PCO dlouhodobě trápí marodka, tentokrát se navíc zranila i brankářská jednička Štefan Beránek, a tak si premiéru v jeho brance odbyl teprve sedmnáctiletý Tomáš Lerch a nutno podotknout, že si vedl výborně. První důležitý zákrok si mladý gólman připsal hned ve 2. minutě, kdy na něj nevyzrál César. V 5. minutě utkání se domácí radovali. Benát ve spolupráci se Slámou prošel teplickou obranou, obešel i brankáře a do prázdné branky otevřel skóre utkání. O dvě minuty později si českobudějovický hráč akci zopakoval, tentokrát ale neúspěšně. Svarog otočil zápas ve svůj prospěch během 11. minuty, nejprve se trefil Černý, krátce po něm se prosadil i Baran, 1:2. Ve 13. minutě mohl srovnat Dominik Hric, jeho tvrdá střela však mířila pouze to tyče! V 18. minutě zase prověřil hostujícího brankáře z trestného kopu Pouzar, Dieago však zasáhl velmi dobře. Na začátku 19. minuty zazvonila tyč i na druhé straně po střele Césara. Velmi dobrou příležitost si Dynamo PCO vypracovalo na konci poločasu, brejkovou situaci Lengyela s Hrbáčem však pokazila špatná koncovka. Do šaten tak Svarog odcházel s jednogólovým náskokem.

Úvod druhé půle patřil Teplicím, žádnou větší šanci si však nevypracovali, jejich střely pak vždy pokryl pozorný Lerch. Dynamo PCO se vyrovnání dočkalo ve 29. minutě, faul na Pouzara potrestal z trestného kopu Dominik Hric, 2:2. O minutu později si vzal Svarog své vedení zpět, Litvinov vybídl ke střele Ossoria a ten se nemýlil, 2:3. Svarog Teplice rozhodl definitivně o osudu utkání ve 33. minutě, nejdříve se prosadil opět César, poté si střelu Černého srazil do vlastní sítě Dominik Hric. Severočeši si tak z Českých Budějovic odvezli zasloužené vítězství 5:2!

Následující dva zápasy budou pro Dynamo PCO velmi důležité. Nejdříve zajíždí jihočeši do Liberce a poté se v domácím prostředí utkají s Českou Lípou!

Vojtěch Vejvar (trenér SK Dynamo PCO České Budějovice): „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a po gólu Benáta jsme šli do vedení, poté Svarog zvýšil aktivitu a bohužel po našich menších chybách dali dva rychlé góly a do šaten se šlo za stavu 1:2. Po pauze jsme vyrovnali Hricem, ale místo toho aby jsme vyrovnaný stav udrželi co nejdéle, dostanem za minutu další laciný gól. Po gólu měl Svarog už zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhrál."

Jiří Baran (hráč Svarog FC): „Věděli jsme, že nás v Českých Budějovicích nečeká vůbec nic lehkého. Myslím ale, že jsme celý zápas měli pod kontrolou. Většinu času jsme měli míč na svých sálovkách. Soupeř zahrozil pouze párkrát při našich lehkých ztrátách. Rozdíl ve skóre mohl být klidně větší.“

Statistiky

Kde se hrálo

Č. Budějovice | Lokomotiva

Více
Adresa Třebízského 1044/1, 37006 České Budějovice
Kategorie Kategorie B
Kapacita 300 sezení / 50 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602689226