Domácí nastoupili opět bez čtyřech zraněných hráčů, po delší odmlce se do sestavy vrátil Karel Sláma. Interobal přivezl kompletní kádr včetně dvou reprezentantů Vnuka a Holého. Dynamo PCO začalo aktivně a bylo favoritovi od počátku více než vyrovnaným soupeřem.

Přesto to byli hosté, kteří si vypracovali první velkou šanci, Beránek však Havla skvěle vychytal. V 9. minutě otevřel Interobal skóre, a to hodně šťastným způsobem. Vnukův nastřelený míč si Martin Jasanský srazil do vlastní sítě. O dvě minuty později mohlo být ještě hůře, Holého střela skončila na tyči domácí branky. Dynamo PCO hrozilo především z brejkových a standardních situací, dvakrát zakončoval kapitán Pouzar, na výborného Lecjakse si však nepřišel. V 15. minutě se k přímému volnému kopu postavil Dominik Hric a tvrdou střelou propálil vše co mu stálo v cestě, 1:1. Reakce favorita přišla o devadesát vteřin později, Šrajt se obtočil kolem svého strážce a zakončil do protipohybu brankáře Beránka, 1:2. V té samé minutě se Interobal radoval ještě jednou, pohlednou akci zakončoval do prázdné branky Zdráhal a plzeňští tak v zápase poprvé vedli o dvě branky. Dynamo PCO mohlo snížit v 18. minutě, po akci Pouzara s Benátem se však skóre díky vyběhnuvšímu Lecjaksovi neměnilo. V 19. minutě se navíc po další pěkné kombinaci prosadil Havel a do šaten se odcházelo za stavu 1:4 z pohledu domácího celku.

Na začátku druhé části hry domácí několikrát dobře zakombinovali na polovině soupeře, nicméně k žádné výraznější šanci to nevedlo. V čase 28:40 ale přece jenom mohlo Dynamo PCO snížit, Benát však z úhlu pouze smolně nastřelil tyč. O pět minut později tomu samému hráči překazil zakončení znovu Lecjaks, který pohotově vyběhl. Interobal se ke konci zápasu prosadil ještě dvakrát, nejprve Vnuk a po něm Šrajt tak stanovili konečný výsledek zápasu na 1:6.

Další domácí utkání odehrají jihočeši již příští neděli 16.2. od 19.00 hodin ve Sportovní hale Lokomotivy, kde přivítají celek Svarog Teplice.

Ohlasy aktérů

Martin Jasanský, hráč Dynamo PCO: "Do utkání jsme nevstoupili špatně a dlouho jsme s Interobalem drželi krok. Favorit však poté prokázal svou jednoznačnou kvalitu a zaslouženě vyhrál. Věřím, že se z našich chyb poučíme a nachystáme se na zbývajících šest kol tak, abychom nejvyšší futsalovou soutěž hráli i v následujícím ročníku."

Michal Šrajt, hráč Interobalu Plzeň: "Nebylo to z naší strany ideálně odehrané utkání, ale i takové jsou a je důležité, že si z venku vezeme tři body. Po reprezentační pauze a drobných šrámech se sejdeme v plné síle na tréninku a připravíme se na další ligový zápas."

SK Dynamo PCO České Budějovice - SK Interobal Plzeň 1:6 (1:4)
Branky: 15. Hric – 10. vlastní, 17. Štrajt (Vnuk), 17. Zdráhal (Štrajt), 19. Havel (Štrajt), 37. Vnuk (Kovács), 40. Štrajt (Künstner).

Tabulka

Kde se hrálo

Č. Budějovice | Lokomotiva

Více
Adresa Třebízského 1044/1, 37006 České Budějovice
Kategorie Kategorie B
Kapacita 300 sezení / 50 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602689226