Úvodní poločas se pro chrudimské futsalisty, i přes dobrý začátek a řadu slušných brankových příležitostí, nevyvíjel úplně dobře. Opatrný úvod rozsekl až Brazilec Max, který si nástřel z rohového kopu smolně srazil za záda vlastního brankáře Dmitrije Litviněnka. Nešťastně inkasovaná branka však bronzový tým loňského ročníku nesrazila. Vyrovnání jsme se dočkali v minutě šestnácté a hlavní roli hrála znovu šťastná teč. Tentokrát však Matěj Slováček usměrnil střelu Felipeho správným směrem a zmátl tím bezmocného brankáře Vahalu.

O chvíli později bylo v chrudimském táboře ještě veseleji. Minutu a půl po první brance se Matěj Slováček tentokrát sám opřel do míče a svoji skrytou ránu poslal Chrudimské poprvé v utkání do vedení! Poločasové vedení hostí 2:1 zdravě naštvalo sparťanské hráče, kteří nastoupili do druhé půle jako vyměnění. Odměnou za kvalitní hru jim bylo velmi rychlé vyrovnání, česko-slovenský uragán v přečíslení dva na jednoho znovu zaúřadoval, Tomáš Drahovský předložil balon Michalovi Seidlerovi, který z první mířil přímo do šibenice chrudimské branky.

ERA-PACK poměrně rychle nasbíral pět akumulovaných faulů a do závěrečných minut vstupoval v méně výhodné pozici. Přesto důležité okamžiky utkání zvládl famózně. Jako rozhodující se ukázal moment, kdy po faulu brankáře Vahaly na Davida Drozda rozehráli Chrudimští standardní situaci ideálně tak, že Felipe po rychlém zpracování a předkopnutí poslal balon přímo k tyči.

Vedení Chrudimi 3:2 opět nastartovalo silný tlak domácí Sparty, do závěrečné sirény ale dávali góly již jen chrudimští střelci. Přečíslení dva na brankáře neomylně proměnil Max, do prázdné branky upravil na konečných 5:2 a svůj hattrick dokonal Matěj Slováček. Bitvu o čelo tak Chrudim zvládla a před reprezentační přestávkou odskočila pražskému soupeři již na tři body.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Byl to krásný zápas dvou skvělých týmů, viděli jsme hodně šancí na obou stranách. Kdo dorazil, utkání se mu muselo líbit. Myslím si, že jsme si vyhrát zasloužili, protože jsme měli více jasných příležitostí. První poločas jsme zvládli skvěle, na začátku druhého jsme měli špatné momenty, které znamenaly řadu faulů a inkasovaný gól. Poté jsme se vzpamatovali a začali hrát znovu velmi dobře. Bohužel jsme poměrně brzy posbírali pět faulů, kvůli čemuž jsme museli změnit naši strategii a nemohli bránit s takovou silou, jak by se nám líbilo. Hráči dodržovali přesně to, co bylo stanoveno a chci jim za zápas poděkovat. Při pohledu na tabulku bylo jasné, že šlo o nesmírně důležité vítězství, které nás udrželo v boji o první příčku.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Zápas se mi nehodnotí jednoduše, rozhodně jsme neměli v plánu prohrát, ale dobře víme, že je to součást hry. ERA-PACK proměnil víc šancí, takže jim nezbývá nic než pogratulovat. Zápas jsme začali dobře, měli jsme ho pod kontrolou, vedli jsme 1:0 a myslím si, že se to zlomilo, když jsme neproměnili jasnou šanci na 2:0 a vzápětí jsme dostali gól na 1:1. Druhý poločas jsme taky začali dobře, dodrželi jsme pokyny, co jsme si dali, vyrovnali na 2:2. Dneska měl chrudimský gólman lepší den a defacto rozhodl o zápase, když nám chytl několik tutovek."

 

Statistiky

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646