Mělnický trenér Pavel Šuba po utkání přiznal, že se jeho hráči z prvního duelu v lize rozklepali. V 15. minutě prohrávali již 0:4. „Zaplatili jsme těžce nováčkovskou daň. Od první minuty měli kluci zapíchnuty klacek v zadku, těžké nohy a nemohli jsme běhat. Jenom jsme stáli, prostě hrůza. Dělali jsme chyby a dostávali jsme neskutečné góly. Až za stavu čtyři nula to z kluků spadlo, začali jsme hrát a snížili jsme do přestávky na jedna čtyři,“ líčil domácí kouč. Druhá půle byla od domácích o poznání lepší. „Ve druhé půli jsme dominovali. Hradec pouze bránil a my jsme do něj bušili. Zápas také ovlivnily dvě červené karty, které pramenily z přemotivovanosti našich hráčů. Oslabení nás však paradoxně nakoplo. Hrálo se jen na jednu bránu. Vyrovnat jsme už nestihli,“ litoval Šuba.

Hradec o své výhře rozhodl až pátou brankou kapitána Srkala pět minut před koncem, který zvyšoval na 5:2 pro hosty. „První poločas jsme vyhráli čtyři jedna a byl jasně v naší dikci. Hru jsme ovládli, režírovali ji a vytvářeli jsme si šance, jak na běžícím páse. Domácí ve druhém poločase zmobilizovali síly, zvýšili pohyb a aktivitu. Do zápasu navíc vstoupili lehkou nepřesností páni rozhodčí, takže se až do poslední vteřiny hrálo o remízu. Nakonec jsme vítězství uhájili. Vzhledem k šancím na obou stranách si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ zhodnotil duel hradecký trenér Petr Hoffmann.  

SK Olympik Mělník – Mados MT Hradec Králové 4:5 (1:4)

Branky: 19. Gabčo, 33. Gabčo (Dvořák), 39. Gabčo (Bláha), 40. Gabčo – 10. Jošt (Friedl), 11. Váňa (Friedl), 12. Friedl, 15. Srkal (Chromek), 35. Srkal (Holec). Rozhodčí: Kresta – Hofmann. ŽK: Malák, Vágner, Gabčo, Němec – Jošt, Holec. ČK: 20. Jungbauer, 24. Malák (oba SKO). Diváci: 130.
Mělník: Vágner (Jenč) – Dvořák, Jungbauer, Malák, Weiner, Pokorný, Němec, Bláha, Kovařík, Šimandl, Gabčo, Banovič. Trenér Pavel Šuba.
Hradec Králové: Menšl (Mašek) – Váňa, Merkl, Friedl, Chromek, Holec, Beran, Srkal, Jošt. Trenér Petr Hoffmann. 

Profil haly

SH Neratovice

Více
Adresa Kpt. Jaroše 233, Neratovice
Kapacita 400 diváků
Vstupenky 40 Kč (pozor - na první utkání sezóny vstup zdarma!)