Lépe začaly Teplice, ale jejich odpor zlomil faul Jeronima a následná penalta. Jenže Kovács ji neproměnil a teplický gólman svou chybu napravil. Další chyba přišla tři minuty před přestávkou. Jeronimo musel faulovat pronikajícího Vnuka a viděl červenou kartu. Šlo o šestý faul a ke kratší desítce se znovu postavil plzeňský kapitán Michal Kovács. Tentokrát ho ale vychytal mladíček Hůla.

Hned po přestávce přišel teplický trest. Tato poslal hosty do vedení - 0:1. Jenže pak převzaly otěže zase domácí. Buchta pěknou ranou vyrovnal a skóre otočil po parádním "blafáku" Štrajt. Pojistku nakonec domácím vystřelil Kovács, který se dotřetice dočkal a překonal teplického gólmana - 3:1.

Tomáš Buchta (hráč Plzně): "Všichni jsme viděli, že začátek byl hrozně opatrný, oba týmy věděly, o co se hraje. Čekalo se, kdo udělá chybu a ani jeden z týmů se příliš nedostával ke koncovce. Defenzívy dnes na obou stranách hrály hodně dobře. Po gólu Teplic jsme naštěstí vcelku rychle vyrovnali. Nakonec jsme dali tři góly a byli jsme šťastnější."

David Černý (kapitán Svarog FC): „Rozhodly individuální chyby. Zbytečně jsme šli za stavu 0:1 střídat. Z toho vznikl vyrovnávací gól. Poté na 2:1 po nepohlídané situaci skvěle zvýšil Štrajt. Nesmyslně jsme ztratili dobře rozjetý zápas a tím si zbytečně ztížili boj o přední příčky.“

SK Interobal Plzeň - Svarog FC Teplice 3:1 (0:0)

Statistiky

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827