Od začátku drželi hosté balón na svých futsalkách a poprvé to dokázali zužitkovat ve 3. minutě, kdy se po rohu Drahovského trefil Křivánek – 0:1.

V téže minutě dokázali sparťané své skóre navýšit a opět se střelecky prosadil Křivánek – 0:2.

Zaskočení Démoni se stále nemohli dostat do většího tlaku, což využili Pražané k dalším dvěma rychlým brankách (Wilde, Amadeu) – 0:4.

Domácí si vzali time-out, což jim lehce pomohlo, protože i oni poté dokázali mít více míč na svých „kopačkách“. K žádné vyložené šanci to ale nevedlo.

Přitom velkou příležitost ke skórování měl v 16. minutě Havrda, když si položil dva protihráče, ale jeho následná střela šla vedle tyče.

To Seidler byl ve stejné minutě přesnější – 0:5.

Domácí gólman Kirov už se nemohl na počínání svých spoluhráčů v útoku dívat a dvakrát se ke konci poločasu vydal do útoku, avšak ani jeho střela, ani poté finální přihrávka na Rotta ke gólu nevedla.

Démonům se povedlo vstřelit svůj první gól až ve 25. minutě, autorem branky byl Švec – 1:5.

O tři minuty později přidali domácí další zásah a opět díky Švecovi – 2:5.

Případný zvrat v utkání však hosté nedovolili, protože kolem 35. minuty dvěma góly (Křivánek,   Amadeu) rozhodli o svém vítězství.

Domácí sice ještě minutu před koncem snížili na 3:7 (Kubelka), ale poslední slovo měli přece jenom ještě úřadující mistři (Hora) – 3:8.

Ohlasy

Karel Kruliš (trenér Démonů): „Zápas jsem sledoval online, takže mé hodnoceni je takové, že prvních pět minut katastrofa. Potom kluci změnili rozestavení hráčů a už to bylo lepší. Druhý poločas už byl dobrý. Dobře jsme bránili a skvělý výkon podal Milen Kirov. Z druhého poločasu si musíme vzít příklad a pevně věřím, že naše hra půjde nahoru. Soupeři gratuluji k vítězství."

Beni Simitči (trenér Sparty): „Výsledek vůbec neodpovídá stavu na hřišti. Mělo by to být takových 20:3, ale skončilo to jen 8:3 kvůli nevyužitým šancím a skvělým zákrokům Kirova. Začali jsme uragánem, obě střídání daly po dvou gólech a soupeř už v páté minutě musel brát time-out. Pak už jsme přidávali góly postupně a měli jsme režii celého zápasu pod naší kontrolou. Tři body vezeme do Prahy bez újmy na zdraví a bez karetních ohrožení na domácí zápas proti ERA-PACKu. Jsem rád, že Křivánek dal hattrick a také mladý Hora stačil během jednoho střídání dát gól.“

Statistiky

Kde se hrálo

Č. Lípa | MSH

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602793982