Nejzbach věděl, že když toto utkání zvládne, posune se do klidnějších vod v tabulce, což se podařilo po vítězství 5:4, které se nerodilo vůbec snadně. Nejzbach šel do vedení v 11.minutě, když Jiráský nahrál na Kubáta a ten měl před sebou odkrytou branku a chladnokrevně zakončil a stav byl 1:0. Jenže hned minutu na to Homola střelou vyrovnával na 1:1. Brankové hody ale pokračovaly dál, protože hned ve 13. minutě Vladyka našel Nováka a ten svou tvrdou střelou určil stav utkání 2:1. Novák byl stále při chuti a ve 14. minutě svou dělovkou z úhlu propálil Žežulku a navýšil vedení Nejzbachu na 3:1. Slavia se ale nevzdala a 17. minutě udeřila z rohového kopu, který proměnil Brychta a stav utkání byl 3:2. A před poločasem se hostům podařilo vyrovnat a branka znovu padla z rohového kopu, který tentokrát zakončoval Záruba. Do druhého poločasu oba celky vstupovaly za vyrovnaného stavu 3:3, který vydržel do 22.minuty, když si vedení vzala na svoji stranu Slavia brankou Radovanoviče, stav utkání 4:3. Poté ve 37.minutě přišla tvrdá rána pro Nejzbach, a to v podání červené karty pro Jiráského a Nejzbach musel přežívat oslabení 4na3, ale toto vyloučení Nejzbach ale nakoplo a po chybě Slavistů se na palubovku jako čtvrtý hráč vracel Vladyka, který vypíchl míč a našel Nováka, který završil hattrick a stav byl znovu vyrovnaný a to 4:4. Slavia ale chtěla v tomto utkání zvítězit a tak začala hrát power-play. A tak ve 39.minutě Ehrenberger skvělým výhozem našel Macha, který hlavou zvyšil na 5:4 a tím propukla v Mýtě obrovská euforie, protože pražská Slavia už nestihla vyrovnat a Nejzbach si připsal druhé vítězství v řadě.

Jan Homola (kapitán Slavia): „Měli jsme snad deset nebo dvanáct šancí dva na jednoho, dva na nikoho, ze kterých jsme nedali branky, Bylo to ve zlomu zápasu, kdy jsme měli rozhodnout. Navíc jsme udělali obrovskou chybu při naší přesilovce a inkasovali. Domácí si pak za vítězstvím šli vehementně. Chvílemi to nemělo s futsalem moc společného, ale takové zápasy v Mýtě jsou. Zažil jsem jich tu spoustu, ale tentokrát jsme to měli zvládnout, těch zahozených šancí bylo opravdu moc. Futsal je o gólech a ty jsme prostě nenastříleli."

Petr Vladyka (hráč Nejzbachu): „Zápas jsme si udělali dramatický sami, na začátku jsme se dostali do vedení, ale pak jsme udělali zbytečné chyby vzadu a dovolili Slavii vyrovnat. Začátek druhého poločasu nebyl z naší strany nejlepší, ale paradoxně jsme vytěžili nejvíc z oslabení, kdy jsme po chybě Slavie z brejku vyrovnali a v euforii v závěru jsme zápas otočili."

Statistiky

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777