Domácí futsalisté se museli obejít opět bez několika zraněných hráčů, chyběli Jakub Hric, Stanislav Peterek i Roman Lengyel. Na palubovku se naopak po delší absenci vrátil Karel Sláma. Úvod utkání byl vyrovnaný, Dynamo PCO hrálo velmi koncentrovaně a favorita do žádných větších šancí nepustilo. Domácí hrozili především z brejkových situací, Benát a po něm ani Jasanský se nedokázali prosadit. V 10. minutě fauloval hostující brankář ve vápně Slámu a nařízenou penaltu bezpečně proměnil kapitán Pouzar, 1:0. Sparta poté zvýšila aktivitu, nicméně všechny střely obětaví domácí zblokovali nebo je pochytal výborný Beránek. Do kabin se tak šlo za překvapivého stavu 1:0 pro jihočechy.

Úvod druhé části hry byl sice výhradně v režii úřadujícího mistra, Dynamo PCO však pozorně bránilo. Ve 23. minutě se nečekaně před brankářem Sparty ocitl Sláma a hlavičkou usměrnil míč za jeho záda, 2:0. O dvě minuty později bylo ve Všesportovní hale ještě veseleji, Hrbáč vystihl hostující rozehrávku, zbavil se svého obránce a předložil míč Hačkovi, který přidal třetí trefu, 3:0 pro jihočechy. Favorit si poté vybral time-out a odhodlal se ke hře bez brankáře. Toto se vyplatilo, neboť se jim podařilo snížit. Nejprve se ve 29. minutě trefil Drahovský, ve 34. minutě pak snižoval na 2:3 Amadeu! Kýženého vyrovnání se Sparta dočkala ve 38. minutě, Amadeu propálil vše co mu stálo v cestě, 3:3. O pár vteřin později však vybuchla budějovická hala počtvrté. Sparta i nadále praktikovala hru bez brankáře, Benát vybojoval míč a předložil ho Hačkovi, který střelou přes celé hřiště do prázdné branky poslal domácí znovu do vedení, 4:3. Do konce zápasu zbývaly necelé dvě minuty a schylovalo se k obrovskému dramatu. Sparta opět při hře bez brankáře zatlačila Dynamo PCO a nakonec se přece jen dočkala vyrovnání, autorem důležité trefy byl Wilde, 4:4. Ve zbývající minutě si už ani jedno z mužstev nevytvořilo žádnou šanci a tak divácky atraktivní utkání skončilo zaslouženou remízou.

Českobudějovičtí tak zakončili rok 2019 na 9. místě, v dalším utkání se představí před kamerami České televize ve čtvrtek 9. ledna 2020 na palubovce Hodonína!

Radim Pouzar (hráč Dynamo PCO): "Jsme strašně moc spokojeni. Remíza je podle mého zasloužená. Sparta ukázala kvalitu a my jsme si nezasloužili prohrát. Obrovsky smekám před celým týmem, hráli jsme na hranici sebeobětování a odměnou je nám především výkon a zlatý bod."

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): "Zápas se mi nechce dlouze hodnotit, jelikož jsem stále plný emocí. Jednoznačně je to pro nás ztráta dvou bodu. Nechci se vymlouvat na chybějící hráče, ani na zraněného Drahovského a Seidlera. Měli jsme takového soupeře porazit. Domácí bránili celý zápas jako nikdy předtím a nebýt jejich brankáře, který dnes chytal na reprezentační úrovni a chytil nám 20 tutovek a dalších minimálně 30 střel. Být Tomášem Neumannem, tak zvážím jeho povolání do reprezentace, opravdu klobouk dolů. Gratuluji domácím, nám zase spadl nos možná v pravou chvíli před svátky, když každý se bude muset zamyslet. Bude na to dost času, ale také na to, aby si někteří odpočinuli, protože stavu některých hráčů opravdu lituji."

Statistiky

Kde se hrálo

Č. Budějovice | Stromovka

Více
Adresa Stromovka 12, 370 01 České Budějovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 200 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 386356981