Sparta vstoupila do utkání pořádnou příležitostí, ale Dlouhý nastřelil tyč Kubíčkovy branky. Ve 3. minutě se však radovali domácí. Chadzidis přihrál Zárubovi, který doslova prolétl po levé straně a prostřelil Vozára – 1:0. Pak však převzala iniciativu Sparta. Po rohu Friče vyrovnal Dlouhý na 1:1. Ve 12. minutě prostrčil Rott balon za beky na Došu, který si se svou příležitostí poradil – 1:2. Do šaten se však šlo za vyrovnaného stavu: Brůna narazil Zárubovi, který svým druhým gólem srovnal se Spartou krok – 2:2. A v Brně mohlo být ještě veseleji, jenže novic Michal Mareš nastřelil pouze spojnici tyčí.

Na začátku druhá půle to byla Sparta, která byla nebezpečnější a hrála na balonu, ovšem dvou gólů se ve 27. minutě dočkalo Tango, když nejprve Chadzidisův trestný kop propadl za tyčku brankáře Vozára – 3:2. V téže minutě pak Tango přečíslilo Spartu a Záruba připravil gól pro Brůnu do prázdné brány – 4:2. Sparta se však nevzdala. Doša o dvě minuty déle snížil na rozdíl jedné branky a Holeček dokonce nastřelil tyč. Zápas gradoval – 4:3.

Ve 31. minutě vyslal kolmici sparťan Doša na Dlouhého, který z otočky prostřelil Kubíčka mezi nohy. Zápas začínal od začátku – 4:4. Na další gól se čekalo až do 38. minuty. Domácí Chadzidis přišel na půlce o balon a Holeček svůj únik proměnil ranou do šibenice. Obrat dokonán – 4:5.

Premiéra na lavičce Tanga trenérovi Vlastimilu Bartoškovi zhořkla: „První poločas jsme hráli dobře. Hrál se vyrovnaný zápas. Oba týmy měly šance. Pochopitelně, nějakou dobu nám bude trvat, než se sehrajeme, protože jsme toho moc nenatrénovali. Během reprezentační pauzy nám chybělo sedm hráčů. Akorát mě štve poslední desetiminutovka. Vedli jsme čtyři dva a místo toho, abychom se uklidnili a hráli, co máme, tak jsme se začali stahovat a bránit výsledek. Za to nás soupeř potrestal. Před pátým gólem máme rohový kop, místo toho, abychom něco zahráli, tak dáme soupeři míč a Holeček to perfektně trefil.“

„Šlo o bojovné utkání, které moc kvality na začátku sezóny nepobralo,“ hodnotil zápas hrající kouč Sparty David Frič a pokračoval: „Bylo vidět, že jsme chtěli více vyhrát. Celý zápas jsme ztráceli, ale dokázali jsme výsledek otočit. Prostě jsme víc chtěli.“

FC Tango Brno – AC Sparta Praha 4:5 (2:2)

Branky a nahrávky: 3. Záruba (Chadzidis), 16. Záruba (Brůna), 27. Chadzidis, 27. Brůna (Záruba) – 7. Dlouhý (Frič), 12. Doša (Rott), 29. Doša (Frič), 31. Dlouhý (Doša), 38. Holeček. Rozhodčí: Petr – Gasnárek. ŽK: Havel - Frič. Diváci: 85.
Tango Brno: Kubíček (Bočánek) – Chadzidis, Brůna, Záruba, Mich. Mareš – Vlček, Svoboda, Buršík, Doubravský, Pollák, Šidla, Havel, Tachtadžis. Trenér Vlastimil Bartošek.
Sparta Praha: Vozár (Mar. Mareš, Pytloun) – Frič, Rott, Doša, Dlouhý – Holeček, Sop, Vodecký, Vobořil, Havrda, Kuč, Stejskal. Hrající trenér David Frič.

Ostatní zápasy 1. kola

FK ERA-PACK Chrudim – FC Balticflora Teplice 2:3 (0:0)
Branky a nahrávky: 27. Felipe, 37. Rešetár (Alvarito) – 26. Holý (Emerson), 29. Sidnei, 36. Jeronimo. Rozhodčí: Henych – O. Černý. ŽK: Felipe – Holý. Diváci: 220.
Chrudim: Ton (Olinha, Žďánský) – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, Max, Kilmer, Alvarito, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Daniel Ibañes.
Teplice: Jeronimo (Kalina) – Emerson, Marcio, Holý, Sidnei, Novotný, Giva, Salák, Sláma, Kiliján. Hrající trenér Giva.

SK Olympik Mělník – Mados MT Hradec Králové 4:5 (1:4)
Branky: 19. Gabčo, 33. Gabčo, 39. Gabčo, 40. Gabčo – 10. Jošt, 11. Váňa, 12. Friedl, 15. Srkal, 35. Srkal. Rozhodčí: Kresta – Hofmann. ŽK: Malák, Vágner, Gabčo, Němec – Jošt, Holec. ČK: 20. Jungbauer, 24. Malák (oba SKO).
Mělník: Vágner (Jenč) – Dvořák, Jungbauer, Malák, Weiner, Pokorný, Němec, Bláha, Kovařík, Šimandl, Gabčo, Banovič. Trenér Pavel Šuba.
Hradec Králové: Menšl (Mašek) – Váňa, Merkl, Friedl, Chromek, Holec, Beran, Srkal, Jošt. Trenér Petr Hoffmann.

FC Benago Zruč n. S. – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 4:0 (1:0)
Branky a nahrávky: 14. Brahimi, 26. Ramirez (Amrani), 26. Rodek (Štverák), 28. Brahimi (Lištván). Rozhodčí: Melničuk – Vomastek. ŽK: Rodek – Vladky, Popelka, Sklenář. ČK: 40. Sklenář (VM).
Benago Zruč: Vahala (Bezstarosti) – Brahimi, Rodek, Lištván, Ramirez, Štverák, Amrani. Trenér Beni Simitči. Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – J. Gerčák, Jiráský, Michalec, Šabata, Sklenář, Vladyka, Popelka, Hrubý, Semerád. Trenér Marek Kopecký.

FK SAT-AN Kladno – Helas Brno 3:1 (1:0)
Branky a nahrávky: 13. Pleyer, 25. Abrham (Jaráb), 37. Fitzel (Jaráb) – 40. Lacko (Šimon). Rozhodčí: Chládek – Blažej. ŽK: Junek – Havel, Lacko, D. Cupák.
Kladno: Konečný (Tetour) – Junek, Čurda, Fitzel, Jaráb, Pleyer, Výborný, Šnídl, Abrham, Trnka. Trenér Jakub Jiránek.
Helas Brno: Šimon (Dang) – D. Cupák, Hanuš, Lerch, V. Cupák, Vlach, Klimeš, Lacko, Havel, Presl, Šplíchal. Trenér Jan Loup.