Chrudim si přijela do České Lípy pro výhru a tento svůj plán začala naplňovat už ve 3. minutě, když se po přesné kombinaci trefil Pavel Drozd – 0:1.

I u druhého gólu hostí stálo jméno Drozd – 0:2.

V 11. minutě se Drozd proměnil v nahrávače, když šikovně našel Evertona – 0:3.

Démonům se nedaří zápas zkorigovat, naopak Chrudimští přidávají v 15. minutě už čtvrtou branku. Domácí ztratili míč, čehož opět využil David Drozd k finální nahrávce Koudelkovi, který už si před domácí brankou poradil – 0:4.

Před odchodem do kabin přidali hosté ještě pátý gól, zasloužil se o něj Pavel Drozd – 0:5.

Hned po návratu na palubovku vstřelili domácí gól. I když velkou zásluhu na tom měl chrudimský gólman Litviněnko, který si srazil Rottovu střelu nešťastně do brány – 1:5.

I ve druhé půli se dařilo bratrům Drozdům. Po přihrávce Evertona se trefil ve 24. minutě Pavel a vě minuty na to po nahrávce vsítil osmý gól utkání David.

Pavel Drozd mohl ještě přidat další góly, ale dvě velké šance už neproměnil.

V neúplné tabulce se Chrudim posunula na vedoucí příčku. Po pondělním šlágru Plzeň – Sparta však bude zase vše jinak. Při případné remíze oba týmy Chrudim přeskočí a první bude opět Plzeň. Sparta musí k posunu na vedoucí příčku vyhrát.

Démoni jsou sedmí.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme dobrý první poločas, v kvalitní rychlosti a slušným počtem vstřelených branek. Ve druhém poločase jsme tempo ztratili, možná jsme byli trochu unavení, protože jsme byli dlouho bez zápasu. Věřím, že jsme celkově odehráli dobrý zápas a nyní se kvalitně připravíme na poslední utkání letošního roku.“

Karel Kruliš (trenér FC Démoni): „Chrudim ukázala svou kompaktnost a sílu a zaslouženě vyhrála. My se musíme ponaučit z chyb a připravit se na další zápas.“

Statistiky

Profil haly

MSH Č. Lípa

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kapacita 400
Vstupenky 20 Kč dospělí
Sleva pro FUTič Mládež do 10 let zdarma