První poločas patřil domácím, kteří Mělník zaskočili hned od začátku. Ve 4. minutě proměnil penaltu Radouch a minutu po něm zvýšil na 2:0 pro domácí Jasanský. Nejlepší střelec Dynama David Radouch se radoval i v 9. minutě - 3:0. Hosté se závěrem první půle zlepšili, ale brankáře Jihočechů nepřekonali.

To se jim povedlo hned po přestávce, kdy na 1:3 snížil Gabčo. Tříbrankový náskok vrátil Dynamu ve 28. minutě Benát, kterého uvolnil parádní patičkou Lengyel. Na začátku poslední desetiminutovky ale přišly velké chvíle kapitána Středočechů Vokouna. Ten dal během dvou minut hattrick a srovnal na 4:4. Ačkoliv měly oba celky další velké šance, rozloučily se remízou.

Petr Benát (hráč SK Dynamo PCO České Budějovice): "Do utkání jsme vstoupili výborně a během deseti minut jsme zaslouženě vedli o tři branky. Stejně aktivní jsme chtěli být i ve druhé části hry, bohužel Olympik hned v úvodu snížil a byl to on, kdo udával tempo hry. Ačkoliv se nám ještě podařilo odskočit na rozdíl tří branek, přišla ona katastrofální minuta, během níž jsme inkasovali tři zbytečné branky. Je třeba však toto přijmout, ocenit sílu Olympiku především ve druhé půli a z chyb se poučit. Troufnu si říct, že se hrálo zajímavé utkání, které se divákům muselo líbit a věřím, že příště budeme schopni po podobném průběhu zápas dovést do vítězného konce."

Jakub Němec, trenér Olympiku: "Do zápasu jsme vstoupili strašně. Budějovice nás přehrávaly, vytvářely si šance, my jsme byli bez pohybu, důrazu, nedokázali si pořádně přihrát a dělali chyby, kterými jsme soupeře dostávali více a více na koně. Po patnácti minutách jsme byli ještě rádi, že to bylo "jen" 3:0. Proto jsme stáhli sestavu na šest hráčů a důrazně si řekli, že takhle ne. Od té doby jsme hráli úplně jiný zápas, dostali jsme soupeře pod velký tlak a dokázali i vyrovnat skóre. Za celkové utkání asi remíza zasloušená pro oba týmy, i když pro oba je bod ztráta."

SK Dynamo PCO České Budějovice - SK Olympik Mělník 4:4 (3:0)
Branky: 4. Radouch (pen.), 5. Jasanský (Hačka), 9. Radouch (Hačka), 28. Benát (Lengyel) – 21. Gabčo (Hrdina), 30. Vokoun (Nečas), 31. Vokoun (Gabčo), 31. Vokoun (Gabčo).

Tabulka soutěže

Kde se hrálo

Č. Budějovice | Stromovka

Více
Adresa Stromovka 12, 370 01 České Budějovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 200 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 386356981