Dobrá zpráva pro český i plzeňský futsal je, že zranění Vnuka po pádu na rameno není vážné. "Byl jsem na rentgenu a nic zlomeného nemám. Ani vyhozené nebylo. Zřejmě jen naražené, snad to nebude nic vážnějšího. Ještě mě čeká vyšetření ve středu. To jsem mohl klidně dohrát," vtipkoval v pondělí ráno Tomáš Vnuk.

Samotný zápas rozehrál Interobal skvěle. Po trefách Holého a Vnuka vedl 2:0. Sparta srovnala krok brankami Ricka a Novaka. Posledně jmenovaný pak výsledek těsně před půlí otočil.

Spartě se povedl i vstup do druhé dějství, čímž bylo rozhodnuto. O tři góly se podělili Wilde, Seidler a Brahimi.

Jakub Mižár (Plzeň): „Zápas se zlomil ve chvíli, kdy odstoupil Tomáš Vnuk. Táhl naši hru směrem dopředu. Bohužel nešťastně upadl a vzápětí jsme dostali gól na 2:3. První polovina nám i tak vyšla fantasticky. Bohužel naši skvělou hru ovlivnila zranění. Nejvíce chybí Lukáš Rešetár. Místo něj jsem přišel na dočasnou výpomoc já, abych okysličil kabinu. Snad se to povede."

Beni Simitči (trenér Sparty): „Za stavu 2:0 pro domácí hned na začátku zápasu jsem byl tak naštvaný na některé kluky, že jsem si říkal, že taktická příprava před cestou do Plzně byla úplně zbytečná! Ukážeme si na videu jediné dvě věci, které Plzeň hraje a přesně z těch situací góly dostaneme. Na druhou stranu jsem byl v klidu, protože znám sílu svého týmu a potvrdilo se to po obratu z 0:2 na 6:2. Stačilo dát kontaktní gól, abychom se vrátili zpět do hry a pak už byla jen otázka času, kdy ovládneme zápas. Dali jsme na 2:2, poté i na 3:2 a domácí už se svezli v naší režii. Plzeň točila jen pět hráčů, obvykle nás týmy nedokáží porazit v osmi nebo deseti, natož v pěti. V posledních minutách jsem dostřídal všechny kluky a je obrovská škoda nevyužitých šancí. Křivánek mohl mít hattrick, Brahimi dva góly. Musím říct, že podle plánu jsme po skončení poloviny soutěže první a chceme tam zůstat až do konce soutěže.“

Statistiky

Video rozhovory

 

 

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827