Nejzbach do velmi důležitého utkání vstupoval s taktikou poctivě bránit a eliminovat šance Hodonína, což se i dařilo. Utkání bylo ze začátku opatrné, zato na fauly velmi bohaté. První branku zápasu ve 14. minutě vstřelil Kubát po náhravce Merkla. Hned na to v 15. minutě Vladyka rozehrál roh a skvěle našel Macha, který zvyšoval na 2:0. Poté Nejzbach mohl udeřit z desetimetrového kopu, ten ale bohužel Merkl neproměnil. Poté přišla slabá dvominutovka Nejzbachu, když Buršík snižoval z desetimetrového kopu na 2:1, a hned na to Leasure svou tvrdou střelou vyrovnal stav utkání na 2:2. V 19. minutě ale přišla skvělá chvilka Macha, když nejprve samostatnou akcí nastřelil tyč a z dorážky se trefil Štanglica a stav byl 3:2, a hned na to Mach dorazil do sítě míč po střele Nováka, stav utkání 4:2. Nejzbach vstoupil dobře i do druhého poločasu, když Jiráský skvěle našel Merkla, který zvyšoval na 5:2. Hodonín poté zkusil štěstí v power play, ale tam ukázal svoje umění Vladyka, který se v 27. minutě dokázal trefit z půlky hřiště a stav byl 6:2. A rovněž ve 27. minutě se ale se  štěstím trefil Sopůšek, který snížil na 6:3. Ve 29. minutě se ale do míče opřel návrátilec do sestavy Novák, a stav byl 7:3. Utkání se potom pouze dohrávalo, ale Nejzbachu to nevzalo chuť do vstřílení branek, když ve 34. minutě svou druhou brankou v utkání zvyšoval na 8.3 Štanglica. Ve 36. minutě se dokázal prosadit nejproduktivnější hráč Nejzbachu v této sezoně Jiráský a stav utkání byl 9:3. A ve 37. minutě načepoval Hodonínu desítku svým hattrickem Mach, pro kterého to bylo první utkání v Nejzbach aréně.

Jaroslav Kubát (hráč Nejzbachu): „Po dlouhé době jsme se tak nějak sešli, i když sportovně musím uznat, že nám to Hodonín hodně ulehčil, když zdaleka nepřijel kompletní. Ovšem i přesto jsme razantně zlepšili přístup a i když utkání nebylo asi kdo ví jak koukatelné, tak jsme si připsali zasloužené vítězství. Před Vánoci nás ještě čeká v Nejzbach aréně Slavia, a tak pevně věřím, že i s ní jsme schopni si to rozdat.“

Jiří Štěrba (předseda Tanga): "Mýto vyhrálo zcela po právu. Chtěli víc, víc se o to porvali. Nemají bůhví jaké hráče, ale mají srdce, které bije pro Nejzbach, a to je rozhodující. My se trápíme, ale není to válka, je to sport."

Statistiky

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777