Domácí vedli už 3:0. Za hosty snižoval v poslední minutě Lacko. „Potvrdilo se mi, že letos budeme vyhrávat jedině týmově, když budeme všichni táhnout za jeden provaz. Nebylo to o jednom hráči, ale o celém mančaftu. Zápas rozhodlo štěstí, které nám chybělo loni proti některým celkům. Také jsme lépe sehraní. Pořád dokola opakujeme herní a standardní situace, což se nám vyplatilo,“ radoval se po zisku třech bodů nový kladenský trenér Jakub Jiránek.

„Držení míče bylo deset ku devadesáti, ale na to se nehraje,“ kontroval trenér Helasu Jan Loup a hodnotil zápas: „Dostali jsme hloupé branky po našich hrubkách. Soupeř hrál, co potřeboval. Rozhodl první gól, pak jsme hru trochu otevřeli a netrefovali jsme bránu. Zápas jsme měli zvládnout, jsem z něho rozladěný. Kladno hrálo chytře.“

Ačkoliv to u Jana Loupa není často, tentokrát si stěžoval i na sudí: „Hodně mě zklamal i výkon rozhodčích. Pískali katastrofálně. Naše klíčové hráče ozdobili v páté minutě žlutou kartou. Pepa Havel řekl: „To byl snad šlapák.“ Přiběhl David Cupák: „Za co jste mu dal tu kartu.“ A Lacko řekl: „Vy jste se snad zbláznili.“ A rázem jsme měli tři karty za žádné urážlivé slovo. Pak už do toho kluci nemohli moc chodit. Pro nás to byl hold zápas blbec.“

FK SAT-AN Kladno – Helas Brno 3:1 (1:0)

Branky a nahrávky: 13. Pleyer, 25. Abrham (Jaráb), 37. Fitzel (Jaráb) – 40. Lacko (Šimon). Rozhodčí: Chládek – Blažej. ŽK: Junek – Havel, Lacko, D. Cupák.
Kladno: Konečný (Tetour) – Junek, Čurda, Fitzel, Jaráb, Pleyer, Výborný, Šnídl, Abrham, Trnka. Trenér Jakub Jiránek.
Helas Brno: Šimon (Dang) – D. Cupák, Hanuš, Lerch, V. Cupák, Vlach, Klimeš, Lacko, Havel, Presl, Šplíchal. Trenér Jan Loup.

Kde se hrálo

Kladno | MSH

Více
Adresa Třída sportovců 817, Kladno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 500 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch parkety
Telefon 312248984